Youtube'dan Para Kazanmak Zorlaşıyor | WorldNet Bilişim
Kapat

Youtube’dan Para Kazanmak Zorlaşıyor

Anasayfa Haberler Youtube’dan Para Kazanmak Zorlaşıyor

Youtube üzerinden para kazanan kişiler azımsanmayacak sayıdadır. Gelecek günlerde Youtube tarafından yapılan yeni düzenlemeyle birlikte eskisi gibi Youtube üzerinden para kazanmak kolay olmayacak.

Tartışmayı İlk Başlatan Video

Geçtiğimiz aylarda çok ünlü bir Youtuber çekmiş olduğu videosunda intihar eden bir kişiyi göstermişti. Büyük bir kesimin tepkisini çeken bu video çok uzun süre sonra yayından kaldırıldı. Videonun çok geç kaldırılmasından dolayı Youtube çok fazla eleştiri aldı. Bu olaydan sonra konu hakkında önlem almaya karar veren Youtube, yüklenen tüm videoların incelemesini yapacak. Bunun için binlerce kişiden oluşan bir ekip, yüklenen videolarda kurallara aykırı olan durumların tespitini sağlayacak. Öte yandan yeni üyeler içinde ayrı bir önlem alınmış durumda.

Youtube’un Yeni Kriterleri

Yeni yayıncılar siteye ilk giriş yaptığı andan itibaren para kazanamayacak. Aşağıdaki şartların kullanıcılar tarafından sağlanması bekleniyor:

  • Reklam geliri kazanılması için kanallarda bulunan içeriklerin toplam olarak 10 bin görüntülenme’den fazla izlenmesi gerekiyor.
  • Bazı konular reklamlandırılma kapsamından tamamen çıkarılmış durumda.
  • Nefret söylemi içeren videolara reklam verilmesi mümkün olmayacak. Hatta bu kişilerin hesaplarıda risk altında bulunuyor.

10 Bin Kişilik Ekip Kontrol Edecek

10 bin kişilik bir ekip bu şartların sağlanıp sağlanmadığını düzenli olarak kontrol edecek. Eskiden bu kontroller otomatik olarak yapılıyordu. Sistemdeki hatalar fark edilince ve kullanıcılar tarafından çok sayıda şikayet alınınca sistemin manuel olarak yapılmasına karar verildi. Bu şekilde kullanıcılar için daha uygun videolar sitede kalmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.