Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor ?

Anasayfa İnternet Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor ?
youtube-videolarım-neden-izlenmiyor

Youtube videolarım neden izlenmiyor ? diye söylenmenize gerek yok siz uğraştığınız sürece ve videolarınız izlenmeme nedenini çözdükten sonra videonuz neden izlenmesin ki tabiki izlenir. Ancak sizin de biraz çaba göstermeniz gerekiyor peki ne yapabiliriz ? işte bu sorunun cevabını bu makalede cevapladık.

Bir Youtube kanalı açıyorsunuz ve videolar atmaya başlıyorsunuz ancak ne izlenme geliyor, ne yorum, geliyor ne de beğeni geliyor. Gelmez çünkü kanalınızı daha iç kimse keşfetmemiş hiç kimsenin kanalınızın var olduğundan haberi bile yok. Youtube de  henüz ne olduğu bilinmedik bir kanalın ne kanalını ön plana çıkartır ne de videolarını. Ancak üzülmenize gerek yok çünkü şuan Youtube de bulunan  tüm popüler kanallar da ilk zamanlarda aynısını yaşadı. Bu kanalların bu kadar popüler olma nedenlerinden biri de paylaştıkları videoları kimse izlememesine, beğenmemesine veya yorum atmamasına rağmen sürekli video paylaşarak youtube kendini kanıtlamış ve güvenilir,kaliteli bir  kanal olduklarını ispatlamış olmalarıdır.

Şöyle bir düşünecek olursak siz Youtube‘nin yerinde olsaydınız henüz tanınmadık bilinmedik kanalın videolarını diğer kullanıcılarınızın önüne çıkartır mıydınız?  tabi ki çıkartmazsınız çünkü Youtube kalite ve güven meselesine önem veren bir video platformudur. Yani Youtube‘nin sizin videolarınızı başkasının önüne çıkartması için kendinizi Youtube‘ye kanıtlamanız gerekir ki, Youtube de kullanıcılarına karşı mahcup olmasın. Öyle her yeni açılan kanalın videoları kullanıcıların önüne çıksaydı emin oldun Youtube berbat bir video paylaşım platformuna dönüşürdü. Youtube şuan ki kaliteli bir platform olma sebebini  sadece Youtube‘a kenini kanıtlamak için Youtube’a kendini güvendirmek için uğraşan ve kaliteli içerik üreten kişilerin videolarını seçerek diğer kullanıcıların önüne çıkartmasına borçludur.

Kendinizi Youtube Nasıl Kanıtlarsınız ?

Youtube‘nin videolarınızı başka kullanıcıların önüne çıkartması için kendinizi Youtube kanıtlamanız gerekir yoksa Youtube’da videolarım neden izlenmiyor ? diye daha çok düşünürsünüz. Peki Youtube kendinizi nasıl kanıtlarsınız ? videolarınızın izlenmesini nasıl sağlarsınız ? birkaç yöntem ile kendinizi Youtube‘a kanıtlayarak güvenini kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Enes Batur'un Filmi Vizyona Giriyor! (İşte Vizyon Tarihi)

youtube-videolarım-neden-izlenmiyor-görüntü-ses-kalitesi

Görüntü Ve Ses Kalitesine Önem Verin

Çekmiş olduğunuz videoların ses ve görüntü  kalitesine önem verin sesi ve görüntü kalitesi kötü olan bir videoyu kimse izlemez.(Belki de videolarınızın izlenmemesinin en önemli sebebi budur.) Belki maddi durumunuz iyi olmayabilir. Ancak uygun fiyatlara gerçekten güzel performanslar veren mikrofon ve kameralar bulunmakta. Hatta ilk başlangıçta kamera almanıza gerek bile yok çünkü ilerleyen teknoloji sayesinde artık yanımızda taşımış olduğumuz akıllı telefonlar bile Dslr bir fotoğraf makinesi gibi çekim yapabiliyor. Akıllı telefonunuz başlangıç için fazlasıyla yetecektir ki kamera almak için kullanacağınız para ile kamera yerine softbox alarak daha kaliteli videolar çekebilirsiniz. Evet artık çağ kalite çağı artık kimse kalitesiz videolar izlemek istemiyor siz de güzel bir video çekerek render ile birlikte ortaya güzel kaliteli bir video çıkartın.

Kaliteli İçerik

Bunların dışında kaliteli içerik başlığı içerisinde videolarınızın konusu da bulunuyor. Video konusundan kastımız teknoloji, ev yemekleri,oyun gibi şeylerdir. video konunuzu iyi belirleyin her şeyden önce sevdiğiniz konularda video çekmeye bakın çünkü sevmediğiniz şeylerde veya sırf para kazandırıyor diye video çekerseniz o videodan ne siz ne de izleyiciler keyif alır bu yüzden kullanıcılara ne tür videolar sunmak istediğinize iyi karar verin.

youtube-videolarım-neden-izlenmiyor-taklit,videp

Taklit Etmeyin

Youtube de bir video gördünüz ve izlenmesi de bir hayli yüksek hemen aynı videoyu siz çekmek isteyeceksiniz evet çekebilirsiniz. Burada bir sorun yok ancak siz bu videoya bir şeyler katarak bazı şeyleri o gördüğünüz videodan farklı yaparak paylaşın. Kullanıcılar farklı içerikleri severler aklınızdan şu sözü hiç çıkartmayın; “Önce farkı yaratırsın, sonra da fark yaratırsın.

Farklı Tarz Videolar Paylaşmayın

Örneğin  teknoloji videoları çekip paylaşırken  sırf çok izleniyor diye ev yemekleri ile ilgili video çekip kanalınızda  paylaşmayın çünkü kanalınızı siz bir kere teknoloji üzerine kurmuşsunuz kanalınıza abone olan kişiler teknolojiyi takip eden kişilerdir bu yüzden kullanıcılar sizden teknoloji ile ilgili videolar paylaşmanızı beklerken siz ev yemekleri üzerine video paylaşırsanız hali hazırda bulunan abonelerinizi de kaybetmiş olacaksınız. Ve normal olarak videolarınız da izlenmeyecek.

İlginizi çekebilir  Facebook Sayfa Adı Değiştirme

 

youtube-videolarım-neden-izlenmiyor-taklit,videp

 

 Sabredin Ve Pes Etmeyin !

Sırf Videolarım izlenmiyor diye pes etmeyin bu bir süre böyle devam edebilmektedir. Yukarıda anlatılanları uyguladığınız zaman giderek videolarınız izlenmeye ve Youtube videolarınızı başka kullanıcıların önüne çıkartmaya başlayacaktır. Youtube için pes etmemek, sürekli güncel videolar paylaşmak en önemli etkenlerden birisidir.

 

youtube-videolarım-neden-izlenmiyor-taklit,videp

Eğlenceli Olun

Videolarda durgun, mutsuz olmayın sürekli güler yüzlü ve eğlenceli olmaya özen gösterin genelde kullanıcılar eğlenceli videoları normal bir videoya göre daha çok sever.

 

youtube-videolarım-neden-izlenmiyor-abone-satın-alma

Abone Veya İzlenme Tarzı Şeyler Satın Almayın!

Bazı Youtube kanal sahipleri diğer kanalların videoları izleniyor da benim videolarım neden izlenmiyor ?diyerek hiçbir uğraş sergilemeden,kolaya kaçarak  kanallarına abone ve izlenme satın almaktalar ancak bu yaptıklarının kanala hiçbir yararı yok hatta boşu boşuna masraf yapmış oluyorsunuz. Size abone diye gönderilen abonelerin çoğu bot dur ve ayrıca gerçek aktif abone diyerek satılan aboneler de vardır. Evet çok az da olsa gerçek kullanıcı olma ihtimali  var ancak bu da kanalınıza fayda sağlamaz neden diye soracak olursanız o gerçek kullanıcılar diye satılan abonelerin çoğu isteyerek kanalınıza abone olmuyor. Yani kanalınıza kanalınızın konusu ile alakası bile olman insanlar abone oluyor. Bu insanlar ne videolarınızı izler ne beğenir ne de yorum yapar. Sadece siz boşuna para harcamış olursunuz. Bu hataya sakın düşmeyin. Tüm abonelerinizi kendiniz doğal olarak toplayın.

Yukarıdaki maddeleri uyguladıktan sonra yavaş yavaş videolalarınız izlenmeye başlayacaktır. Youtube de görecektir ki bu kanalın videoları izlenmeye başladı. Bu da demektir ki bu kanal gerçekten insanlara yararlı videolar paylaşıyor dur ben bu kanalın videolarını diğer kullanıcıların önüne çıkartayım onlar da yararlansın.

“Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor ?” üzerine 6 yorum

  1. Siyah kral says:
  2. Yaşar King says:
  3. Ozkan says:
  4. inanc says:
  5. Ahmed says:
  6. Soner says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.