Wordpress İletişim Sayfası Oluşturma | WorldNet Bilişim
Kapat

WordPress İletişim Sayfası Oluşturma (Contact Form 7)

Anasayfa Web Site WordPress İletişim Sayfası Oluşturma (Contact Form 7)

WordPress tabanlı bir web sitenize, ziyaretçilerinizin contact form 7 eklentisi sayesinde sizinle iletişime geçebilecekleri bir iletişim sayfası oluşturma ne dersiniz ? Ziyaretçilerinizin sizinle iletişim halinde olmaları siteniz için fazlasıyla önemlidir. Ziyaretçi sizinle kolay bir şekilde iletişim kurması ziyaretçiniz üzerinde olumlu bir etki bırakacaktır. Hemen şimdi web sitenize bir iletişim sayfası oluşturmak için ise bu makalede anlatılanları uygulamanız yeterlidir.

 

wordpress-iletişim-sayfası-oluşturma-

Wordpress admin panelinize giriş yapın ve ardından sol kısımda bulunan eklentiler menüsüne tıklayarak yeni ekle menüsüne tıklayın ve açılan panelden sağ üst kısımda bulunan boşluğa Contact Form 7 yazdıktan sonra yukarıda görselde de gösterildiği gibi Contact Form 7 eklentisinin sağ üst kısmında bulunan yükle butonun ve ardından da etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi kurun.

 

wordpress-iletişim-sayfası-oluşturma-Contact Form 7-2

Eklentiyi kurduktan sonra sol kısımda menülerin bulunduğu kısma İletişim adında bir menü daha eklenecektir. İletişim menüsüne ardından da altında bulunan yeni ekle menüsüne tıklayın. Daha sonra üst kısımda bulunan Posta menüsüne tıklayarak kime yazısının karşısındaki boşluğa sizinle iletişime geçenlerin mesajlarını hangi mail adresinden almak istiyorsanız onu yazın ve üsteki menüden form menüsüne tıklayın.

 

wordpress-iletişim-sayfası-oluşturma-Contact Form 7

Burada en üstte bulunan boşluğa İletişim formunuz için bir başlık yazın ardından mavi renkte bulunan kodu kopyalayın.

İletişim sayfanıza farklı açılır menü alanları,telefon alanları gibi şeyler eklemek istiyorsanız kodların yazılı olduğu kısmın üst kısmında bulunan seçeneklere tıklayarak istediğiniz alanları iletişim sayfanıza ekleyebilirsiniz.

 

wordpress-iletişim-sayfası-oluşturma-Contact Form 7-3

Wordpress menüsünden sayfalar menüsüne ardından da yeni ekle menüsüne tıklayarak iletişim sayfanız için bizimle iletişime geçin veya iletişim tarzında başlıklar yazın ve alttaki boşluğa az önce kopyalamış olduğunuz kodu yapıştırın ardından yayınla butonuna tıklayın.

wordpress-iletişim-sayfası-oluşturma-4

Wordpress menüsünden Görünüm menüsü altında bulunan menüler‘e tıklayın ve sol kısımda bulunan sayfalar kısımı altından iletişim seçeneğini seçin ardından menüye ekle seçeneğine tıklayın ve artık ziyaretçilerinizin sizinle iletişime geçebilecekleri iletişim sayfasını oluşturmuş oluyorsunuz.

İlginizi çekebilir  E-Ticarette Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.