Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

Anasayfa Bilgisayar Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

Windows 10 , Windows’un en son çıkarmış olduğu işletim sistemi olduğu için sürekli yenilikler ve güvenlik önlemleri amacıyla , Windows , bu işletim sistemini güncellemekte ancak bu bazen çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu can sıkıcı halden kurtulabilmek için ise tek yapmanız gereken Windows güncellemelerini kapatmak. Peki Windows 10 güncelleme nasıl kapatılır ? , İşte bu sorunun cevabı olan bu makaleyi okuyarak kolay bir şekilde güncellemeleri kapatabilirsiniz.

 

windows-güncelleme-nasıl-durdurulur-worldnet-bilisim

Masaüstünüzün sol alt kısmında bulunan büyüteç simgesine tıklayarak boşluğa Hizmetler yazın , ve ardından en üst kısımdaki Hizmetler seçeneğine tıklayın.

 

windows10-güncelleme-nasıl-durdurulur-2-worldnet-bilisim

Açılan pencereden Windows Update seçeneğini bulun ve üzerine iki kere tıklayın ve yukarıdaki görselde gösterildiği üzere başlangıç türü kısmının karşısında bulunan seçeneği Devre dışı olarak seçin ve  Alt kısımda bulunan uygula butonuna tıklayın  ardından tamam butonuna tıkladığınızda işlem tamam artık Windows güncellemelerini durdurmuş bulunuyorsunuz.

Eğer tekrar güncellemeleri açmak isterseniz aynı işlemleri yaparak Başlangıç Türü kısmını devre dışı yerine otomatik veya elle seçeneğini seçebilirsiniz.  
İlginizi çekebilir  AliExpress'dan Bedava Ürün Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.