Whatsapp'a Para Gönderme Özelliği Geliyor ! | WorldNet Bilişim
Kapat

Whatsapp’a Para Gönderme Özelliği Geliyor !

Anasayfa Haberler Whatsapp’a Para Gönderme Özelliği Geliyor !

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’a para gönderme özelliği gelecek. Test aşamasında olan özellik şuan sadece Hindistan’da kullanılabiliyor. İlerleyen günlerde tüm Dünyanın para gönderip almak için Whatsapp uygulamasını kullanması yeterli olacak.

 

Çok Yakında Geliyor !

whatsapp-para-kazanma-özelliği

Her geçen gün daha fazla insan tarafından kullanılan uygulama daha çok geliştirilmek isteniyor. Önümüzdeki günlerde uygulamanın içine eklenmiş olan bir butonla birlikte para göndermek mümkün olacak. Kullanıcılar bir tıkla birbirlerine para gönderip alırken, güvenlik konusunda da akıllarında hiçbir soru işaretinin kalmasına gerek kalmayacak.

Yeni sürümle birlikte resim ve konum gönderilen alanın yanında bir para gönderme ikonu yer alacak. Bu şekilde çok kolay ve hızlı bir şekilde para gönderilip alınması sağlanacak. Tabi kullanıcıların birbirlerine para gönderip alabilmesi için bazı şartları taşıması gerekiyor. Whatsapp‘ın Son sürümünün iki kullanıcı tarafından da cihazlarına yüklenmesi gerekiyor. Bu sayede kullanıcılar akıllarında yer eden tutarları birbirine transfer etmeye başlayabilirler.Whatsapp tarafından kullanılmaya hazırlanan bu özelliğin diğer güzel tarafı ise, tamamen ücretsiz bir şekilde para transferinin yapılabilir olması. Eğer başarılı bir şekilde test aşaması biterse bundan sonraki dönemlerde küresel olarak para gönderme sorununu tamamen bitirmiş olacak. Şuanda Hindistan’da aktif olarak kullanılmaya başlanan bu sürümün diğer bölgelere ne zaman geleceği ise henüz netlik kazanmadı. Hindistan’dan sonra Amerika kıtasında da aktif olarak kullanıma sunulması planlanıyor.

İlginizi çekebilir  İşte Facebook'un Dev Data Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.