Web Site Hız Testi Nasıl Yapılır ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Web Site Hız Testi Nasıl Yapılır ?

Anasayfa Web Site Web Site Hız Testi Nasıl Yapılır ?
web-site-hız-testi-nasıl-yapılır

Web sitenize hız testi işleminde, Google’nin web site sahiplerinin yararlanabilmesi için hazırlayıp sunmuş olduğu PageSpeed Insights sitesini, hizmetini kullanarak hız testi yapmanız mümkün.

web-site-hız-testi-nasıl-yapılır-2

Google PageSpeed Insights  sitesine, Google’a  PageSpeed Insights yazarak ilk başta çıkan seçeneğe tıklayarak ulaşabileceğiniz gibi buraya tıklayarak da direk web sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

Google PageSpeed Insights Web sitesine erişim sağladıktan sonra “Bir web sayfası URL’si girin” kısmına kendi web sitenizin URL’sini yazın ardından sağ taraftaki “Analiz Et” butonuna tıklayarak, web sitenizin açılış süresinin analiz edilmesini bekleyin.


web-site-hız-testi-nasıl-yapılır-3

Analiz işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza web sitenizde yapılan hız testi sonucu, web sitenizin açılış süresi değerlendirme sonuçları yer almaktadır. “Optimizasyon” kısmına bakıldığında ise Google, web sitenizin açılış hızını 100 üzerinden değerlendirerek bu kısımda size bilgi vermektedir.  Sayfa İstatistikleri kısmında web sitenizin toplam dosya boyutu ve indirilen dosya boyutu bilgileri yer alırken “Optimizasyon Önerileri” kısmında ise, web sitenizin açılış hızını nasıl arttırabileceğinize yönelik bilgiler verilmektedir. Buradaki bilgilerden yola çıkarak web sitenizin açılış hızını ve Google tarafından web sitenize verilen optimizasyon puanını yükseltebilirsiniz.
Ayrıca bu bilgiler web sitenizin mobil sürümü ve masaüstü sürümü için ayrı, ayrı verilmektedir. Daha detaya inmek gerekirse analiz yaptıktan sonra sitenin üst kısmında bulunan  Mobil – Masaüstü seçenekleri arasında geçiş yaparak web sitenizin mobil sürümüne verilen optimizasyon puanını, optimizasyon önerilerini vb. öğrenebileceğiniz gibi, web sitenizin masaüstü sürümü için verilen optimizasyon puanını, optimizasyon önerilerini öğrenebilirsiniz.

wordress-resim-sıkıştırma-wp-smush
İlginizi çekebilir  Gmail İmza Ekleme Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.