Vestel Venus Z20 İncelemeWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

        Vestel Venus Z20 İnceleme

Anasayfa İnceleme         Vestel Venus Z20 İnceleme

Vestel Venus Z20 İnceleme

Venus Z20, Metal ve cam birleşiminden oluşmasının yanı sıra boyut ve ağırlık olarak da günümüz çağındaki teknolojiyle uyumludur.
Bizlere renkleriyle üç farklı seçenek sunan Vestel Venus 1920×2160 piksel ekrana sahiptir. Yüksek çözünürlük özelliğinin yanı sıra ekran panelinde INCELL IPS LCD’yi kullanmaktadır. Böylece bizlere geniş ekranın yanında renk doygunluğu yüksek bir cihaz sunmaktadır.
Ekran kenarları 2.5D şeklinde tasarlanırken, ekran büyüklüğü de 5.65 inç olarak karşımıza çıkmaktadır. Dilediğiniz şekilde
kılıfsız kullanmamız için bulundurduğu Goril la Glase tasarımıyla muhteşem görünüşe ve rahat kullanıma sahiptir.

Vestel Venus Tasarım Özellikleri

Telefonun dış görünüşüne bakıldığı zaman ise üst kenarda kulaklık girişi bulunmaktadır. Sol kenarda SD kart ve SIM kart yuvası, sağ tarafta ise ses ve güç butonları, alt yanda da USB-C portunun yer aldığı görülmektedir.
Arka kısmına bakıldığında ise çevresinde kullanılan bezel ile yeri kolayca bulunabilen bir parmak izi sensörünün olduğunu, üst köşede ise bizlere harika resimler ve anılar bırakacak olan çift kamerasının bulunduğu görülmektedir. Aynı zamanda kamera saf durağan karelerde değil, hareketli sahnelerde de iyi sonuçlar üretmiştir. Objelere otomatik odaklanma özelliğini Pdaf, yani faz algılamalı otofokus sistemiyle oluşturulmaktadır yine aynı şekilde 4K video kaydı yapabilmektedir. Ayrıca yine 120 kare ağır çekim video konusunda da ihtiyacı karşılıyor.

Venus Z20 tasarım özelliklerinin üstün olmasının yanı sıra teknik kapasitesi bir o kadar harika tasarlanmıştır. Teknik özelliklerine değinmişken anlatamadan geçemeyeceğim bir özelliği ise telefonun LTE servisleri ile ilgili olacak. 4.5G şebeke uyumu elbette bulunan Vestel Venus Z20 ayrıca Wifi ve LTE serilerinden görüntülü ve sesli arama özelliklerinin de sahibidir.
İşletim sistemi Android Oreo olan Venus Z20 güçlü işlemcileriyle bilinen Qualcomm ile birlikte gelmektedir. İşlemci kapasitesi 8 çekirdekli olup 2,2 GHZ frekansında çalışmaktadır. Andreno 508 grafik birimini çalıştırdığından çoklu uygulamaların yanı sıra, güç gerektiren oyunlarda da yeterli performans sunup, uzun bir pil ömrü sağlamaktadır.
Tüm bunların yanı sıra Venus Z20 lansmana özel kampanyalı fiyatıyla satışa sunulmaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.