Twitter Nedir? Hashtag (#) ne anlama gelir? | WorldNet Bilişim
Kapat

Twitter Nedir? Hashtag (#) ne anlama gelir? 

Anasayfa Sosyal Medya Twitter Nedir? Hashtag (#) ne anlama gelir? 
twitter

Sosyal medya deyince ilk önce belli başlı 4-5 uygulama gelir. Bunlardan biri de mavi kuştemasıyla dikkatlerimizi çeken Twitter. Twitter spordan siyasete, sanattan kültüre birçok konunun twit adı verilen ifadeler ile tartışılmasıyla oluşan bir sosyal medyadır. Dilediğin konuda dilediğiniz yorumu yapma şansı bulduğunuz Twitter’da karekter sınırı da bulunmktadır. Yani bir tweet atacaksanız bunu mutlaka 280 harf ile anlatmak zorundasınız. Bu kural yakın bir zamana kadar 140 karakter iken Twitter kullanıcılarının yoğun ısrarı üzerine 280 karaktere çıkartıldı. Hatta bu konu uzun bir süre gündemde dahi kaldı. Twitter bilim, kültür, sanat, ekonomi ve spor gibi konular oldukça çok işlenmekte. Ama günümüzde daha çok duygusal paylaşım yapmak için kullanılmakta. Twitter günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri ise bunda duygusal paylaşımlar yeri büyük. Bu tarz paylaşımlar ile uygulama meşhur olmuş onlarca kullanıcı mevcut.

Twitter’da Hasttag (#)  ne anlama geliyor?

Twitter belirli konuları tartışmak ve bunları yaparken kaliteli zaman geçirmek kurulan bir sitedir. # sembölü hakkında konuşulan konunun paylaşılmasını sağlayan bir konudur. Mesela #twitter etiketine tıklarsanız son tweetinde twitter ile alakalı paylaşım yapan insanların olduğu bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu etiket sayesinde gündemdeki en popüler konular belirlenir ve Trend Topic ( TT )  listesi bu etiketlerein sayısına göre şekillenir. TT listesi hakkında en çok konuşulan konuların olduğu listedir. Twitter uygulamasına giriş yaparak ana sayfada TT listesine ulaşabilirsiniz. Bu listede en çok konuşulan konulardan birine tıklayıp siz de o konu hakkında diğer görüşleri okuyup isterseniz kendi görüşlerinizi de dile getirebilirsiniz.

Twitter kullanımındaki bir diğer önemli nokta ise ünlüler. Dilediğiniz ünlüyü Twitter’da takip edebilirsiniz. Ünlüler ana sayfasına girip son tweetlerine bakıp isterseniz beğeni, RT ya da mention atarak twiti hakkında düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz. RT tuşuna tıkladığınız taktirde bu twit artık sizin ana sayfasına düşer ve tıpkı sizin twitinizmiş gibi duvarınızda yerini alır. Tabi paylaştığınız kişinin adını da gösterir. Siz de bu renkli dünyaya adım atmak istiyorsanız uygulama hemen üye olup tweet atmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Facebook'a Profil Resmi İle Giriş Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.