True Tone Nedir ? Ne İşe Yarar ? | WorldNet Bilişim
Kapat

True Tone Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Anasayfa Mobil True Tone Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yapmış olduğu lansmanda yeni True Tone özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Sunulan True Tone özelliği nedir ?  ne işe yarar ? öğrenelim.

Yeni model Apple telefonları ve tabletleri kapsayacak olan True Tone özelliği, daha iyi bir ekran deneyimi ortaya çıkarmak adına üretildi. Bu sayede geçmiş zamanlardaki az gelişmiş ekran deneyiminin yerine, daha gözde ve heyecan verici bir ekran deneyimi oluşturulmuş olacak.

True Tone Nedir ? Ne İşe Yarar ?

True Tone özelliği, bulunduğunuz alana bağlı olarak ekranın beyaz dengesinin otomatik ayarlanmasını sağlayan bir özelliktir. Bu sayede sizin hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan, gece veya gündüz saatlerinde ekran  en uygun duruma getirilmiş olur.

true-tone-nedir-ne-işe-yarar

 

Uzun süreli telefon ve tablet kullanımında ortaya çıkan göz yorgunluğu gibi problemlerin bu sayede bitmesi sağlanabilir. Özellikle günümüzde sürekli olarak cep telefonları kullanıldığından dolayı pek çok insanın işine yarayacak bir özellik olduğu kesin gibi gözüküyor. Tabi bu özellik hakkında kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Arka planda çalışan True Tone, pilin normal zamanlardan daha çabuk bitmesine neden olacaktır. Yani cihazı daha fazla şarj etmek durumunda kalabilirsiniz.
Bunun yanında sadece uzun süreli telefon kullanımında özelliği açmanızda fayda var. Zira izlemiş olduğunuz videoların görüntü kalitesinede etki edecektir. Tam olarak sizin tarafınızdan gerçek renklerin algılanması mümkün olmayabilir. Bu tarz bir avantaj sunan True Tone ileride pek çok cihazda yerini alacak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.