Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma | WorldNet Bilişim
Kapat

Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma

Anasayfa Android Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma
Telefon-internetini-bilgisayarda-kullanma

Telefonun internetini bilgisayarda kullanarak gittiğiniz her yerde internetten mahrum kalmadan interneti bilgisayarda kullanmanın keyfine varabilirsiniz.

Usb Yardımı İle Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma

Telefonun-internetini-bilgisayarda-kullanma

Telefonunuzun menüsünde bulunan ayarlar kısmına tıklayarak açılan sayfadan diğer seçeneğine tıklayın ardından Tethering ve taşnblr hotspot yazan kısıma tıklayın.

 

Telefonun-internetini-bilgisayarda-kullanma

Bu kısımda telefonunuzu bir Usb  kablo yardımı ile  bilgisayarınıza bağlayın ve USB tethering seçeneğini aktif edin. Artık telefonda bulunan internetinizi bilgisayarınızda doyasıya kullanabilirsiniz.

İster Wi-fi bağlı iken isterseniz de mobil veri ile kullanabilirsiniz.

 

Hotspot İle Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanma

 

Telefonun-internetini-bilgisayarda-kullanma

Az önceki yöntem ile aynı şekilde telefonunuzun ayarlar kısmına girin ardından karşınıza çıkan bölümden diğer seçeneğine tıklayın. açılan sayfadan ise Tethering ve taşnblr hotspot‘a tıklayın. Açılan bu kısımdan ise kablosuz hotspot kurulumu  yap seçeceğine tıklayın.

 

Telefonun-internetini-bilgisayarda-kullanma

Açılan panelden kendinize bir Ağ adı ve bir parola belirleyerek sağ alt kısımda bulunan kaydet butonuna tıklayın. Ve Taşınabilir kablosuz hotspot seçeneğine tıkladıktan sonra mobil veriyi açın ve bilgisayarınızdan da wi-fi’ yi açarak belirlemiş olduğunuz ağ adını bulun ve aynı şekilde belirlediğiniz şifrenizi girerek telefonunuza kablosuz bir şekilde wi-fi üzerinden bağlanmış oluyorsunuz. Artık telefondaki internetinizi bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Hotspot yönteminde malesef wi-fi den internet paylaşamıyorsunuz. Sadece telefonunuzda bulunan mobil interneti bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.
İlginizi çekebilir  Word Dosyasını Pdf Olarak Kaydetme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.