Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Anasayfa Android Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Telefonlarda da aynen insanların kimlik kartlarında bulunduğu gibi, her cihaz için farklı ımeı numarası bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz telefonun veya farklı bir telefonun ımeı numarası örneklemek gerekirse kimlik numarası nasıl öğrenilir ?  Ayrı ayrı 3 yöntem ile bir telefonun ımaı numarası nasıl öğrenilir  ?  makalemizde anlattık. Hazırsanız anlatıma geçelim 😉

1. Yöntem

telefonun-ımeı-numarası-nasıl-öğrenilir-2

İster İos İşletim Sistemli, ister  Android işletim sistemli telefonlarınızdan, günlük sesli arama yapmak için kullanmış olduğunuz arama bölümüne girin. Ardından ” *#06# ” tuşlayın. Karşınızda açılan panelde, cihazınıza ait 15 haneli ımeı numarası yer almaktadır.

 

2. Yöntem

telefonun-ımeı-numarası-nasıl-öğrenilir-3

Eğer çıkarılabilir bataryalı telefon kullanıyorsanız. Bu akıllı telefon olabilir veya eski model tuşlu telefon olabilir fark etmez. Cihazınızın arka kısmında bulunan bataryayı çıkartarak, altında bulunan etiketten cihazınızın ımeı  numarasını öğrenebilirsiniz.
 

3.Yöntem

telefonun-ımeı-numarası-nasıl-öğrenilir-4

Kullanmış olduğunuz telefonun kutusunu bir gün lazım olur diye bir kenara koyduysanız. Gözünüz aydın şuan o kutu size lazım oldu. 🙂  Telefonunuzun kutusunu iyice bir inceleyin. Etrafında barkod, cihazınızın modeli,üretim ülkesi vb. bilgiler yer alan bir etiket bulunması gerekmektedir. Bu etiketin üzerinde yer alan bilgiler arasında ayrıca cihazınızın ımeı numarası‘da  yer almaktadır.  Buradan cihazınızın ımeı numarasını öğrenebilirsiniz.

Burada, 3 yöntemde bir telefonun ımaı numarası nasıl öğrenilir ?  siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalıştık. Yararımız dokundu ise ne mutlu bize 🙂 
İlginizi çekebilir  İnstagram'da Son Görülme Nasıl Kapatılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.