Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım ?

Anasayfa Mobil Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım ?

Malum yaz havaları yüzünden bazen serinlemek için sıvı ile temas etmemiz gerekiyor. Bu yüzden denizler,plajlara giderek güzel bir tatil hepimizin hakkıdır. Tatilimizi güzelce yaparken birden bir aksilik oluyor ve telefonunuz denize,havuza veya vb yerlere düşüyor. Tabi insanlık hali kazadır olabilir. Önemli olan telefon suya düştükten sonra aklımızda telefonum suya düştü ne yapmalıyım ? Sorusu oluşur bu konuda ise bu makalemiz size yardımcı olacaktır. Sırasıyla size anlatılan işlemleri uyguladığınız taktirde telefonunuzu kurtarma şansızın daha da artacaktır.

 

Su İle Temas Etmiş Olan Telefon İçin Yapılması Gerekenler

İlk olarak hemen telaşa kapılıp telefonu hemen açmayın. Telefonu sudan çıkartın ,telefon açık ise de hemen kapatın  ve üzerinde bulunan tüm parçaları (sim kart,mikro sd card, ve arka kapağı açılabiliyorsa bataryayı ) çıkartın. ardından kuru bir bez ile telefonun her tarafını güzelce kurulayın.

Telefonum-Suya-Düştü-Ne-Yapmalıyım -pirinç-uygulaması

Bir kavanoza veya bir kovanın içerisine telefonu kapatacak kadar pirinç koyun ve telefonu pirincin içerisine çıkabiliyorsa bataryaları ve her şeyi çıkmış bir şekilde yatırıp üzerini pirinç ile kapatın ardından telefonu bu şekilde 48 saat  bekletin. Ve final anı, 48 saatin ardından telefonunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer cihazınız açılmıyor ise direk olarak yetkili servise başvurun. 

Telefonunuza saç kurutma makinesi vb. aletlerle kurutmaya çalışmayın bu işlem telefonunuza yarar yerine daha fazla zarar verecektir.

İlginizi çekebilir  Launcher Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.