Telefondan Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Etme | WorldNet Bilişim
Kapat

Telefondan Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Etme

Anasayfa Android Telefondan Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Etme

Telefonunuzdan uzaktaki bilgisayarınızı kontrol etmek hiç aklınızdan geçti mi ? peki bu mümkün mü ? Evet Team viewer programı ve uygulaması sayesinde telefondan bilgisayarı kontrol etme  şansına sahipsiniz. İsterseniz gelin birlikte Telefondan bilgisayarı nasıl kontrol edebileceğinize bir bir bakalım.

 

Telefondan-bilgisayarı-kontrol-etme

Google arama motoruna ” Teamviewer ” yazarak programı bilgisayarınıza indirin ardından  kurulum  kısmında, kurulum ayarlarını yukarıda bulunan görseldeki gibi ayarlayarak  programı bilgisayarınıza kurun.

 

Telefondan-bilgisayarı-kontrol-etme

Programı açtığınız anda karşınıza yukarıdaki görseldeki gibi bir panel çıkacaktır. Bu panelde sol kısımda bulunan ID ve şifre bilgilerini bir kenara not edin.

Bu ID numarası ve şifre programı açıp kapattığınızda sürekli olarak değişmektedir.

 

Telefondan-bilgisayarı-kontrol-etme

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz programın mobil sürümünü Google Play Store‘ye giriş yaparak , arama kısmına “Teamviewer”  yazarak uygulamayı telefonunuza indirin ve kurun.

 

Telefondan-bilgisayarı-kontrol-etme-teamviewer-

Teamviewer uygulamasını açarak karşınıza çıkan boşluğa az önce bilgisayarda yazmakta olan  ve bir kenara not etmiş olduğunuz ID numarasını girin ve uzaktan kontrol butonuna basın. Şimdi ise bilgisayarda yazmakta olan ve bir kenara not etmiş olduğunuz şifreyi girerek tamam butonuna tıklayın.

 

Telefondan-bilgisayarı-kontrol-etme-teamviewer-

Ve artık Teamviewer  uygulamasının sunduğu özellikler sayesinde telefondan bilgisayarı kontrol edebilir ve bir çok fonksiyonu da kullanabilirsiniz.

Sadece telefon değil tablet veya başka bir bilgisayar ile de bu işlemler yapılabilmekte.

 

İlginizi çekebilir  Bilgisayardan Whatsapp'a Girmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.