Teknoloji harikası 5 Transformers filmi hakkında | WorldNet Bilişim
Kapat

Teknoloji harikası 5 Transformers filmi hakkında

Anasayfa Teknoloji Teknoloji harikası 5 Transformers filmi hakkında
Transformers

21. yüzyılın en ilginç film serilerinden olan Transformers serisi teknoloji harikası bir filmdir. Film toplam 5 seriden oluşmaktadır. Filmde gelen olarak robotlar arası savaş ve robotların dünyayı istila çabalarıişlenmektedir. 2 çeşit robot vardır. Otobotlar ver Deceptihcon’lar. Kahraman robotlarımız Otobotlar dünyayı kurtarmaya çalışırken bazen düşmanları olan Deceptihcon’lar bazen de insanlar ile savaşmak zorunda kalmıştır. Otobotların güçlü ve yenilmez lideri olan rOptimus Prime güçlü ve yenilmez bir karakterdir. En büyük düşmanı ise Deceptihcon’ların lideri olan Megatron. Seri boyunca birçok kez karşılaşan bu ikili sıra ile birbirlerine öldürmekteler. Megatron’un amacı yok olan gezegenleri Saybtron’u dünya gezegeninde yeniden inşa etmek istemektedir. Ama bunu yaparken dünyaya ve insanlara zarar verdiği için Optimus Prime hep ona karşı çıkmaktadır.

Serinin ilk filminin adı da Transformers’dır. Bu seride Sam Witwicky adlı gencin ve büyük büyük dedesinden kalan mirasının etrafında hikaye döner. Otobotlardan Bumblebee her zaman Sam’in korumaktadır. Sam Optimus Prime’ın verdiği görevi yerine getirmeye çalışırken Bumblebee ise kahramanımıza her zaman yardım etmektedir.

Serinin ikinci filmi Yenilenlerin İntikamı. İlk macerada yenilen Deceptihcon’lar artık daha hırslı ve daha güçlüdürler. Sam ise bitirdiği görevinden sonra hayatına devam etmeye çalışırken bir anda kendini yine maceranın içinde bulur. Yeni bir görevi olan Sam, Bumblebee ile yeni maceralara yelken açacaktır. Bu büyük mücadelede Optimus Prime için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Üstelik hayatı pahasına.

Serinin üçüncü filmi Ayın Karanlık Yüzü. Bu filmde Deceptihconlar ayın karanlık yüzünde bir şeyler keşfetmişlerdir ve buldukları şey onlar için çok önemlidir. Tabi Autobotlar için de. Sam bu seride de macera yaşamaya kaldığı yerden devam etmektedir. Ama birçok artık daha zordur. Çünkü Deceptihconlar bu seride bazı insanları kotrol etmektedir.

İlginizi çekebilir  Meizu Pro 7'nin Özellikleri Sızdırıldı !

Serinin dördüncü filmi Kayıp Çağ.Bu seride artık Autobotlar dünyada pek istenmemektedir. Bu yüzden Autobotlar dört bir yana dağılmıştır. Ve liderleri Optimus Prime da ortalıkla yoktur. Optimus Prime’ı bulan ve onu tamir eden mucit Cade Yeager istemeden bir hikayenin ortasına düşmüştür.

Serinin son filmi ise Son Şovalye. Bu seride diğerlerinden farklı. Çünkü Optimus saf değiştirmiştir. Bumblebee ve Cade Yeager Atobotlar’larla beraber dünya için savaşırken bu sefer karşılarında eski dostları da olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.