Sms Mesajlarının Sonundaki Kodlar Ne İşe Yarıyor ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Sms Mesajlarının Sonundaki Kodlar Ne İşe Yarıyor ?

Anasayfa İnternet Sms Mesajlarının Sonundaki Kodlar Ne İşe Yarıyor ?
sms-mesajlarının-sonundaki-kodlar-ne-işe-yarıyor

Firmalar tarafından tarafınıza gönderilen Sms mesajlarının sonunda yer alan  B001 – B002 tarzı kodlar sizce ne işe yarıyor olabilir ? hiç düşündünüz mü ? merak etmeyin atık düşünmenize gerek yok. Çünkü aşağıdaki makalemizde Sms’lerin sonundaki kodlar ne işe yarıyor ? sizin için bir bir anlattık. Hazırsanız makaleyi okumaya başlayabilirsiniz… 🙂

sms-mesajlarının-sonundaki-kodlar-ne-işe-yarıyor-2

Mesajların Sonunda Yer Alan Kodlar Ne İşe Yarıyor ?

Firmalar tarafından kullanıcılara gönderilen Sms’lerin içerisinde, güvenilir olmayan, yasa dışı bağlantı ve güvenilir olmayan içerikler barındırmaktaydı. Hatta bu firmalar binlerce kişiyi tuzağına düşürerek insanların mağdur duruma düşmesine neden olmuştur.

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu olan Btk ise, Vatandaşların mağdur olmalarını engellemek adına, firmalar tarafından vatandaşlara gönderilen mesajlara 16 nisan 2016 tarihinde bir düzenleme getirerek, bu düzenleme neticesinde vatandaşlara gönderilen mesajların, hangi firma tarafından gönderildiğini tespit edebilmesi ve Sms gönderenin hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi amacı ile Btk, tüm Gsm şirketleri ile anlaşarak, Sms mesajlarının sonuna harf ve sayılardan oluşan bir kod eklemiş durumda. Bir nevi firmanın kimliği olan bu kodlar sayesinde artık, emniyet mensupları ve Btk kolaylıkla Sms‘lerin hangi firma veya firmalar tarafından atıldığını kısa bir süre içinde testbit ederek, gerekli cezai veya hukuki işlemleri uygulayabilmektedirler.

Stalk-yapmak-nedir-ne-işe-yarar
İlginizi çekebilir  Gmail İmza Ekleme Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.