Samsung Galaxy S9 İncelenmesiWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

Samsung Galaxy S9 İncelenmesi

Anasayfa İnceleme Samsung Galaxy S9 İncelenmesi

Samsung Galaxy S9 İncelenmesi

Son yıllarda Samsungun S serisi üzerinde güncellemeler yaparak yeni cihazlar çıkarttığına hepimiz şahit olmaktayız. Bu yılda her yıl olduğu gibi çıkardığı S9 u Mobil dünyasına tanıtmaktadır.
Galaxy S9 incelemesine gelirsek görünümü açısından bir alt modeliyle aynı gözükse de Samsung özellik bakımından bizlere çok güzel bir cihaz sunmaktadır.
Renk seçenekleriyle bizlere gri, mor ve siyah olarak gelmektedir.
İncelik bakımından S8 i geçse de görünüm olarak pek bir farkı bulunmayan Galaxy S9 yinede incelik ve boyut olarak S8 e göre daha çok tercih edilmektedir.
Yine aynı şekilde parmak izi sensorunun yerini değiştirerek biz kullanıcıların fikrine önem verdiğini ortaya koymaktadır.
Yine tasarımına ilişkin olarak suya dayanıklı yapısı ve kenarlıklarında bulunan alimünyum malzemesi daha da sağlamlaştırılmıştır.

Galaxy S9 Ekranı

Galaxy S9’daki ekran 5.8 inç büyüklüğündedir. Panel yapısı olarak Süper Amoled panel kullanmaktadır ve bu panelle beraber 18.5:9 görüntülenme oranıyla 1440×2960 piksel çözünürlük imkânı sağlamaktadır. Bizlere karanlık bir ortamda konstrat ayarına ilişkin olarak daha derin renk imkânı sunmaktadır.

AR Emoji ve Bixby

Samsung S9 la karşımıza çıkan Ar Emoji bizlere eğlenceli şekilde kamera özelliğini kullanmamızı sağlamaktadır. Bu uygulamayla kendimize ait Emoji karakterini oluşturabilmekteyiz.
Ön kamera yoluyla yüzünüzü algılayarak size en benzeyen karakteri yaratan Ar Emoji
sosyal medyada da bizlere farklı olanaklar tanımaktadır.
Bixby ise S8 ‘ de Türkçe versiyonu olmadığı için her ne kadar bizlere asistanlık yapamasa da Galaxy S9 da bu uygulamayı daha gelişmiş görmemiz mümkündür.

Galaxy S9 Pil Ömrü ve Batarya

Bu yıl tanıtılan telefonların içinde Galaxy S9 da performans olarak en iyi telefonlar arasına girmektedir.
S8 ‘e göre 8 saatlik pil ömrünü %70 lik dolum oranında gösteren S9 batarya konusunda kendisini geliştirmektedir. Yine aynı şekilde kablosuz şarj etme özelliğiyle hem Qİ hem PMA standartlarıyla uyumlu olmaktadır.

Galaxy S9 Kamera

Galaxy S9’un kamerası yeni olarak 960 kare video kaydı yapma özelliğini sunmaktadır ama yinede çift kamera kullanmak isteyen kullanıcıların S9+ seçmesi kaçınılmaz olmaktadır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.