Reddit Dolandırıcılığına Dikkat ! | WorldNet Bilişim
Kapat

Reddit Dolandırıcılığına Dikkat !

Anasayfa Haberler Reddit Dolandırıcılığına Dikkat !

İnternet gezintisi sırasındaki bir anlık dalgınlık dolandırılmanıza neden olabilir. Özellikle son günlerde Reddit formatında hazırlanmış bir site tamamen bilgilerinizi çalmayı hedefliyor. Eğer düzenli olarak girdiğiniz sitelerde yer imleri kullanmıyorsanız, karşınıza pek çok tehlikeli unsurun çıkması olasıdır. Özellikle reddit çok sık bir şekilde takıldığınız siteler arasındaysa ve genel olarak adres çubuğu üzerinden siteye erişim sağlıyorsanız işte o zaman daha çok tehlike altındasınız demektir.

Reddit-dolandırıcılıgına-dikkat

Dolandırıcıların Yeni Taktiği

Günümüzde bilgileri çalmaya yönelik popüler sitelerin alan adları taklit ediliyor. Kullanıcıların bir anlık dalgınlığından yararlanan bu kötü niyetli kullanıcılar pek çok özel bilgiyi bu şekilde ele geçiriyor. Google, Yahoo gibi siteler kullanıcıların hata yapabildiğini düşündükleri için kendi alan adlarına yakın adlarıda satın alıyor. Bu sefer Google.com yerine Gooogle.com veya Yahoo.com yerine Yahooo.com yazsanız dahi ana siteye yönlendirilmiş oluyorsunuz.

 

Tabi her popüler sitenin bu tarz bir önlemi almadığını belirtmek gerekiyor. Önlem almayan siteler arasında reddit’te bulunuyor. Eğer sürekli olarak ziyaret ettiğiniz siteler arasında bulunuyorsa, size konu hakkında bir hatırlatmada bulunmak isteriz. Reddit sitesine girerken sonda yer alan ‘’m’’ harfini kesinlikle unutmamalısınız.

Zira bu şekilde siteye giriş yapmadığınız takdirde karşınıza phishing tuzağı içeren reddit.co alan adına sahip bir site gelecektir. Hackerlar tarafından kurulmuş olan bu site tamamen bilgilerinizi çalmaya yönelik bir sitedir. Bu durum fark edildiğinde Reddit’e ulaşılmış ve bu alan adını almak için herhangi bir girişimin olup olmadığı sorulmuş. Yalnız şimdilerde bu alan adına yönelik herhangi bir girişim yok. Bu nedenle alan adı Reddit himayesinde olana kadar dikkat etmekte fayda var.

İlginizi çekebilir  Teknoloji Editörü Nasıl Olunur ? (Detaylı Anlatım)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.