Photoshop Yazı Fontu Ekleme | WorldNet Bilişim
Kapat

Photoshop Yazı Fontu Ekleme

Anasayfa Bilgisayar Photoshop Yazı Fontu Ekleme

Klasik yazı şekilleri artık Photoshop kullanıcılarına yetmemeye başladı. Bunun için ise kullanıcılar, internette bulunan hazır yazı fontlarına yönelmeye başladılar. Peki indirdiğiniz yazı fontu Photoshop‘a nasıl eklenir ? Photoshop yazı fontu ekleme başlıklı bu makaleden yardım alarak istediğiniz fontu kolay bir şekilde Photoshop programına ekleyip kullanabilirsiniz.

 

photoshop-yazı-fontu-ekleme

İndirmiş olduğunuz font klasörünün içerisine girin ve .ttf veya .otf uzantılı font dosyasının üzerine tıklayın ve açılan sayfanın sol üstünde bulunan Yükle Butonuna tıklayarak fontu yükleyin ardından alt kısımda bulunan  “yazı tipi adı” yazan kısmın karşısında sizin seçmiş olduğunuz fontun ismi yazmaktadır. O ismi bir kenara not edin. Ve Photoshop programına geçiş yapın.

 


 

photoshop-font-ekleme-worldnet-bilisim

Photoshop programına geçtikten sonra fontu uygulamak istediğiniz yazıyı seçin ve programın sol üst kısmında bulunan boşluğa az önce bir kenara not etmiş olduğunuz font ismini girin ve enter tuşuna tıklayın. Artık fontunuz yazınıza uygulanmış olacaktır.

Fontu yükledikten sonra programı kapatıp yeniden açmanıza gerek yoktur. Otomatik olarak yüklemiş olduğunuz font diğer fontların arasına yerleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.