Photoshop Diş Beyazlatma (Basit Yöntem) | WorldNet Bilişim
Kapat

Photoshop Diş Beyazlatma (Basit Yöntem)

Anasayfa Tasarım Photoshop Diş Beyazlatma (Basit Yöntem)

En sevdiğiniz gününüzde veya en sevdiğiniz kişi ile çekişmiş fotoğraflarınızda dişiniz sarı olarak çıkmış ise bu yöntem ile Photoshop programını kullanarak dişlerinizi beyazlatmak bir hayli kolay. Nasıl yapıldığını öğrenmek için okumaya ve verilen yönergeleri uygulamaya başayın.

photoshop-diş-beyazlatma-worldnet-bilisim

Diş beyazlatma işlemini yapmak istediğiniz fotoğrafınızı Photoshop programı içerisine sürükle bırak yöntemi ile veya CRLT+O tuşlarına aynı anda basarak atın. Ardından yukarıdaki görselde de gösterilmiş olduğu gibi sağ tarafta bulunan katmanlar panelinden arka plan katmanının üzerine tıklayarak CRTL+J tuşlarına aynı anda basın aynı fotoğrafın bir kopyasını oluşturmuş olacaksınız.

 

photoshop-diş-beyazlatma-2-worldnet-bilişim

Kopyalama işlemini yaptıktan sonra arka plan katmanı seçili iken programın sağ en alt tarafında bulunan yukarıdaki görselde de gösterilen daire ikonuna tıklayın ve açılan seçeneklerden Ton/Doygunluk seçeneğine tıklayın. Ve açılan panelden kalıp seçeneği yerine sarılar seçeneğini seçin.Ve ardından  açıklık derecesini +100 yapın.

 

photoshop-diş-beyazlatma-3-worldnet-bilişim

Sağ tarafta bulunan katmanlar panelinden katman 1‘in üzerine bir kere tıklayın  ve sol tarafta bulunan araçlardan silgi aracını alın ve beyazlatmak işlemi yapmak istediğiniz dişlere mause sol tıklayarak bırakmadan dişin üzerinde gezdirin. Eğer silginin boyutunu ayarlamak istiyorsanız silgi aracı seçili iken sol üst kısımdan boyutunu ayarlayabilirsiniz işlem bu kadar.

 

Anlatımda Adobe Photoshop CS6 Kullanılmıştır.
İlginizi çekebilir  Adobe Illustrator Fotoğrafı(Resmi) Vektörel Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.