Nasıl Youtuber Olunur? | WorldNet Bilişim
Kapat

Nasıl Youtuber Olunur?

Anasayfa İnternet Nasıl Youtuber Olunur?
youtuber

Youtuber, Youtube da kanalı olup video yayınlayan ve bu videolardan izlenme başına para kazanan kişidir. Youtuber olmak oldukça basit bir işlemdir. Youtube uygulamasına giriş yaptıktan sonra bir kanal oluşturmanız gerekmektedir. Kanal açabilmek için öncelikle bir gmail hesabınız olması gerekmektedir. Gmail hesabı ile uygulamaya giriş yapmalısın. Daha sonra kanal oluştur sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Kanal oluştururken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Unutulmamalıdır ki oluşturduğunuz bu kanal bir nevi sizin ekmek teknenizdir. Paylaştığın her türlü video ve içerik bu kanalda yayınlanacaktır. Bu yüzden kanalı oluştururken ne gibi şeylere dikkat etmemiz gerektiği bir hayli önemli.

Kanal Açmanın Püf noktaları

Kanal açmadan önce kanala güzel bir isim düşünmek gerekir. Bu isim kanalınızın geleceğidir. Bundan sonra paylaştığınız her içerik bu isim altında paylaşılacaktır. İsim bu yüzden akılda kalıcı bir isim olmalıdır. Dikkat çeken bir isim seçtiğinizde meşhur olmanız da daha kolay bir hal alır. Ayrıca seçtiğiniz ad kısa ve anlaşılır olmalıdır. Çok uzun ve söylemesi zor bir isim ilk başta kötü bir intiba bırakır. Ve ilk intiba çok önemlidir. Bu ismin özgün olması da gerekmektedir. Başka isimler ile karıştırılmaması için bulduğunuz ismin özgün olması oldukça önemlidir.

Güzel bir isim bulduktan sonra kanalda yayınlayacağınız videoların konusunu seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz konu gündemde olan ve popüler bir konu olması insanların ilgisini çekmesi bakımından önemlidir. Eğer sıkıcı ve ilgi çekmeyen bir video yayınlarsanız kimse videolarınızı izlemez. Bu da izlenme oranlarınızı düşürür ve para kazanmanıza engel olur. Gündemde olan spor, sanat, siyaset, magazin ve benzeri konulardan biri hakkında çekeceğiniz video izlenme olasılığınızı arttırır. Konu da önemli bir diğer husus kanalınızdır temasıdır. Temadaki görsel sizin ruh halinizi ya da yayınladığınız videolarla birbirini tamamlayan içerikler olmalıdır.

İlginizi çekebilir  İnstagram Profil Fotoğrafını Görme (Programsız)

Videonuzu çekmek için bir akıllı telefonunuz olması yeterlidir. İlla profesyonel bir kameraya ihtiyacınız yok. Tabi ki kamera ile görüntü kalitesi arttığı için bu durum sizin lehinize olur. Ama önemli olan yayınladığınız şeyin içeriğidir. Bu yüzden youtuber olmak için maddi olarak durumunuzun iyi olması şart değildir. Şart olan yaratıcı fikirler ve bitmek bilmeyen bir hayal gücüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.