Monitör Ekran Titreme Sorunu (Çözüm) | WorldNet Bilişim
Kapat

Monitör Ekran Titreme Sorunu (Çözüm)

Anasayfa Bilgisayar Monitör Ekran Titreme Sorunu (Çözüm)
Monitörün-Ekran-Gidip-Gelme-Titreme-Sorunu-Çözüm

En yaygın ve çok sık rastlanılan sorunlardan olan monitör ekran titreme sorununa çözüm üretebilmeniz içi bu makalede anlatılan bilgileri okumanız ve uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Monitör de Titreme Sorunu

Bu sorun bir kaç farklı sebepten dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan birkaçı hatalı tazeleme oranı ayarları, Güç yetersizliği olarak önümüze çıkabilmekte.

Çözüm;

monitör-titreme-sorunu-çözüm

Titreşime neden olan tazeleme oranını ayarlamak için masaüstünüze sağ tıklayarak görüntü ayarlarına tıklayın ardından alt kısımda bulunan gelişmiş görüntü ayarları seçeneğine tıklayın.

 

monitör-titreme-sorunu-çözüm-tazeleme-oranıArdından sol alt kısımda bulunan Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri yazan kısıma tıklayarak açılan panel de üst kısımda bulunan seçeneklerden Monitör kısmına tıklayın ve  Ekran yenileme sıklığını monitörünüzün Maximum yenileme Hertzi olarak seçin.

Lcd monitörler genelde 59Hz veya 60 Hz kullanır. Ancak çoğu yeni model monitörlerde 75Hz,120 Hz, ya da 144 Hz kullanılmaktadır.

 

Titreme Sorunu Devam Ediyorsa

Diğer bir yöntem ise Monitörünüz için yeterli güç mevcut olmayabilir bu da monitörünüzün titremesine sebep olabilmekte. Bunu test etmek için ise monitörünüzün güç kablosunu evinizde veya iş yerinizde başka bir prize takarak test edebilirsiniz. Eğer monitörünüz başka bir priz de sorunsuz çalışıyorsa sorun normalde kullandığınız prizden veya fazlardan kaynaklanıyor demektir. Bu sorunu elektrik ustası çağırarak halledebilirsiniz. Eğer sorun halen daha devam ediyorsa titreşime monitörün kendisinde hatalı ve bozulmuş olan bir parçanın neden olma olasılığı çok yüksektir. Bu durumda geri yapmanız gereken tek şey kalıyor o da monitörünüzü tamir ettirebilir veya yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Video sürücünüzün güncel olduğundan emin olun güncel değilse güncellemeyi deneyin

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

İlginizi çekebilir  Ccleaner Bilgisayar Korsanları Tarafından Ele Geçirildi !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.