Mintos: P2P Kredi Verme Şirketi Hakkında Komple Klavuz! | WorldNet Bilişim
Kapat

Mintos: P2P Kredi Verme Şirketi Hakkında Komple Klavuz!

Anasayfa Girişimcilik Mintos: P2P Kredi Verme Şirketi Hakkında Komple Klavuz!
Mintos
99% Ortalama Puan

Mintos'un İncelemesi

Mintos, 2015 yılında, Letonya'da Riga'da kurulan ve kredi verenleri yatırımcılara bağlayacağına söz veren bir kredi verme piyasasıdır. Mintos aynı zamanda sektördeki en hızlı büyüyen şirketlerden biridir.

Güvenlik
%100
Getiri
%100
Ergonomik
%100
Güvenlik
%100
Garanti
%95

Eşler arası kredi verme , son birkaç yıldır popülerlik kazanmış olan, nispeten yeni bir kavramdır. Bu tür bir yatırımda, bireyler veya şirketler, kredinin taksitle ödenmesi durumunda paralarını geri alırken faiz karşılığında diğer kişilere veya şirketlere borç para verir.

Mintosa Üye Ol

 

Mintos Nedir ve Nasıl Çalışır?

Mintos, 2015 yılında, Letonya’da Riga’da kurulan ve kredi verenleri yatırımcılara bağlayacağına söz veren bir kredi verme piyasasıdır. Mintos aynı zamanda sektördeki en hızlı büyüyen şirketlerden biridir.

2018 itibariyle “ Mintos şu anda kıta Avrupa’da% 39 pazar payıyla eşler arası kredi pazarında lider oyuncu. 

Şirket, yatırımcıların kredi faiz oranlarından güvenilir bir gelir elde etmelerine yardımcı olacak şekilde çalışmaktadır.

Mintos’a yatırım yapan bir kişi olarak, temel olarak piyasaya para yatıracak, seçtiğiniz kredilere yatırım yapacak ve kredi taksitleri geri ödendiğinde faiz oranı kazanacaksınız.

Mintos Kullanarak Yatırım Yapmanın Avantajları

Kredi Türleri

 • Eşler arası borç verme konusundaki bu kavram çok ilginçtir. Kullanıcılar portföylerini çeşitlendirebilir; aksi takdirde daha yüksek meblağ gerektiren ve muhtemelen daha fazla bürokrasiyle ilgilenecek olan sektörlere yatırım yapmak zorunda kalabilir.
 • Mintos’un piyasadaki diğer rakiplerinden daha önde olduğunun kanıtı kredilerin mevcudiyetidir. Hem coğrafi konumlar hem de kredi türleri açısından Mintos, yatırım yapmak için çok çeşitli krediler sunmaktadır.
 • Mintos’u kullanmak için borç para verebileceğiniz pazarlardan bazıları: Ermenistan, Danimarka, Moldova, İspanya, İsveç, Gürcistan, Letonya, Zambiya ve diğerleri . Görebildiğiniz gibi, çok sayıda ülkede kredi yatırımları yapabilirsiniz, Mintos platformundaki olanaklar gerçekten esnektir.
 • Hemen hemen her süre için (Günlük, Aylık veya Yıllık) büyük miktarda kredi seçeneği vardır.
 • Platform, birçok seçeneğe sahiptir ve portföyünüzü çeşitlendirmenize yardımcı olur
 • Genel kullanımı mükemmel
 • Önceden tanımlanmış stratejilere yatırım yapma imkanı

Eşler arası her platformun en önemli yönlerinden biri, bence, sundukları kredi türleri. Bu Mintos incelemesinin yayınlandığı tarihte, şirket yatırım yapmak için aşağıdaki kredi türlerini sunmaktadır.
Mintos’un çok çeşitli kredileri vardır. Bunlardan bazıları: tarımsal krediler, işletme kredileri, araç kredileri, kişisel krediler, rehin borçlanma kredileri, kısa vadeli krediler, Fatura Finansmanı ve birkaç kredi türü daha.

Mintos’ta Hesap Nasıl Açılır?

Mintos’ta hesap açmak oldukça basit bir işlemdir. Hesabı açıp kimlik bilgilerinizi onaylattıktan sonra para yatırmanız için herhangi bir engel kalmamıştır. Yatırmak istediğiniz para birimine bağlı olarak farklı seçenekler vardır ve çoğu durumda Transferwise‘yi kullanmak mantıklı olacaktır.

Mintos Kayıt Bonusu

Mintos’a kayıt olurken benim kayıt linkimle kayıt olursanız. Size % 1 bana da % 1 bonus gelmektedir. İlk 90 gün içerisinde yatırdığınız tutarlar için geçerlidir. Bu da Mintos’u kullanmaya başlamak için büyük bir teşviktir.

İlginizi çekebilir  Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Mintosa Üye Ol

Mintos Otomatik Yatırım Nasıldır?

Mintos’ta bulunan bir diğer faydalı kaynak otomatik yatırım işlevidir. Adından da anlaşılacağı gibi, yatırım stratejinizi otomatikleştirecek ve uygun kredi arama konusundaki “yönetim işlerinizi” azaltacak bir özelliktir.

Yatırımı manuel yapmak istemeyen ytırımcılar için, Mintos önceden tanımlanmış stratejiler sunuyor. Kısa vadeli strateji, Çeşitlendirme stratejisi ve Güvenli kredi stratejisi adında üçü vardır. Gösterge getirileri şu anda% 7 ile% 8,5 arasında değişmektedir; bu, özel otomatik yatırım ayarlarını kullanarak elde edebileceğiniz gelirden daha düşüktür.

Bazı kendi yatırım stratejiniz için otomatik yatırım dışında da parametreler seçebilirsiniz. Kredi türü, kredi yaratıcısı, ülke, geri alım garantisi ve diğerleri . Ayrıca, yalnızca belirli bir faiz yüzdesindeki kredilere yatırım yapmayı da düşünebilirsiniz.

Mintos’tan Ne Kadar Kazanabilirim?

Herhangi bir yatırım türüyle ilgili en çok sorulan soru, bu yatırımdan ne kadar kazanabileceğinizdir. Mintos’ta kredilere kazanılan faiz, kredi türüne, para birimine ve verildiği ülkeye bağlı olacaktır.

Düşünmeniz gereken bir diğer önemli husus, Mintos kullanırken ne kadar vergi ödeyeceğinizdir. Bu tamamen hangi ülkede yaşadığınız ile alakalı bir sorudur. Bu tür bir yatırım için ülkenizdeki vergi oranının ne kadar olduğuna bağlı olmaktadır.

Tecrübelerime göre, yıllık brüt faiz oranı % 10 ile% 13 arasında olan çok çeşitli krediler var .

 

Mintosa Üye Ol

 

Geri Alma Garantili Krediler

Geri alım 60 gün sonra gerçekleşecek ve hem olağanüstü hem de tahakkuk eden faizleri içermektedir.

Geri alım garantisi ile kredi sunan çeşitli kredi sağlayıcılar vardır. Aslında, yatırım yaptığınız tüm kredi portföyünüzü geri alım garantisi olan kredilerde ayarlayarak yatırım yapabilirsiniz.

Mintos’a Kimler Yatırım Yapabilir? Uluslararası Yatırımcılar İçin Mintos’a Yatırım Yapabilir mi?

Kullanıcıların Mintos’u kullanabilmeleri için, çoğunlukla yaşamış olduğunuz yere ve banka hesabınızın bulunduğu yere bağlı olarak bazı gereksinimler vardır. Temel olarak Avrupa Birliği’nde banka hesabı olan herkes Mintos’a yatırım yapabilir. Avrupa Birliği dışındaki bir ülkeden iseniz, ülkeniz AB’ye eşdeğer AML / CFT sistemlerine sahip olduğu sürece Mintos’a da yatırım yapabilirsiniz .

İlginizi çekebilir  Eticaretgunlugu girişimci destek programı

Hem bireyler hem de şirketler Mintos’a yatırım yapabilirler.

Mintos Ücretleri

Mintos’a yatırım yapmanın en iyi yönlerinden biri, platformu kullananlardan hiçbir ücret almamasıdır. Abonelik bedeli, para çekme ve depozito ücreti gibi bir şey yoktur.

Mintos Güvenli mi?

Mintos’un kesinlikle güvenli olduğunu düşünüyorum. Halen, hem yatırımcılar açısından hem de kredi sağlayıcılar açısından, Avrupa’nın en büyük P2P platformlarından biridir. Mintos’a yatırım yaparak risklerinizi minimize etmek istiyorsanız, geri alım garantisi ile kredilere öncelik verebilirsiniz.

Mintos’un Müşteri Hizmetleri Desteği Nasıldır?

Her zaman yeni bir internet üzerinden servis kullanırken göz önünde bulundurduğum bir başka önemli yön de destek hizmetlerinin uygunluğu ve güvenilirliğidir. Mintos örneğinde, şu anda kullandığım tüm internet üzerinden hizmetler sunan firmalar arasında en iyi destek hizmetlerine sahip olduklarını söylemeliyim.

Tipik e-posta desteğinin yanı sıra Mintos, birçok ülkede ve dilde telefon desteği de sunar. Özellikle finansal hizmetler için, hizmetle doğrudan bir temas hattının olması, yatırımcı ile firma arasında güven unsuru söz konusu olmaktadır.

Mintos Eksileri

 • Geri ödeme garantisi vardır, ancak tüm krediler için geçerli değildir.

Mintos’ta hesap açmak ve % 1 bonus kazanmak için buraya tıklayın

Detaylı İnceleme

Faiz oranları

Faiz oranı eşler arası krediler için iyidir; %5’ten % 20’lere kadar faiz oranları sunmaktadır.

Krediler likidite

Mintos’un çok sayıda yaratıcısı, büyük miktarda kredi sağlar.

Raporlama

Yatırımlarınız için birçok filtre mevcut ve hesap ekstreleri çok açık.

Geri alım garantisi

Kredi türlerinin hemen hemen % 90’ında geri alım garantisi sunmaktadır. Risk alıp daha yüksek faiz geliri elde etmek isteyenler için de seçenekler sunulmaktadır. Ancak onlarda Geri alım garantisi bulunmamaktadır.

Web sitesinin kullanımı

Otomatik yatırım yapma gibi şeyleri kişiselleştirme yeteneğine rağmen, web sitesinin kullanımı son derece kolaydır. Artık iyi çalışmayan parçaları yeniden tasarlamaktan çekinmiyorlar.

İlginizi çekebilir  En İyi 3 Kripto Para Madenciliği Teknolojisi

Kredilerin özellikleri

Kredilerin süresi

 • 1 ay ila 1 yıl
 • 1 yıldan fazla

Minimum yatırım

10 €

Kurlar

 • Euro
 • CZK
 • DKK
 • İngiliz Poundu
 • JEL
 • KZT
 • MXN
 • PLN
 • RON
 • OVMAK
 • SEK
 • Amerikan Doları

Geri alım garantisi

Geri alım 60 gün sonra gerçekleşecek ve hem olağanüstü hem de tahakkuk eden faizleri içermektedir.

Platformlar özellikleri

İkincil pazar

İkincil pazar mevcut

Otomatik yatırım

Otomatik yatırım yapılabilir

Web sitesinin kullanım kolaylığı

İngilizce, Almanca, Çekçe, İspanyolca, Letonca, Lehçe, Rusça

Web sitesi tasarımı ve ergonomi

Hızlı ve duyarlı. Mevcut kredilere göz atmak ve filtrelemek kolaydır ve otomatik yatırım özelliği de öyledir. Ayrıca, sık sık yeni ayarlarla eşleşmesi için web sitesinin tasarımını da yeniden düzenlerler. Örneğin, başlatıcılar listesi çok büyüdükçe, kullanımı kolaylaştırmak için otomatik yatırım sayfasının tasarımını değiştirdiler.

Raporlama

Hesap özeti ve yatırımlar listesi güzel görünüyor ve yararlı, tıpkı web sitesinin kalanında olduğu gibi.

Mintosa Üye Ol

Mintos’un gerçekleri ve rakamları

Merkezi

Riga, Letonya

Yatırımcı sayısı

100 Bin’in üzerinde

Finanse edilen kredi miktarı


2 093 016 404 Euro(2 miyar 93 milyon 16 bin 404 euro)

Sonsöz

Lütfen bu incelemenin bağlı kuruluş bağlantıları içerebileceğini unutmayın. Bağlantıyı tıkladıktan sonra yatırım yapmaya karar verirseniz, tabii ki size ek bir ücret yansımadan bir komisyon kazanacağım anlamına gelir. Lütfen bu şirketi tecrübe ettiğimi ve bu bağlantıyı kullanarak yatırım yapmaya karar verirseniz elde ettiğim komisyonlar nedeniyle değil, faydalı oldukları için tavsiye ediyorum.

Zaten Mintos’a yatırım yapıyor musunuz yoksa yapmayı mı düşünüyorsunuz? Yatırım profiliniz nedir? 2P2 platformlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu incelememize bir şey ekler misiniz? Düşüncelerinizi ve sorularınızı aşağıdaki yorum kutusuna bırakın.

Mintosa Üye Ol

Bunlar da ilginizi çekebilir !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.