Lazer Epilasyon Teknolojisi Nedir? | WorldNet Bilişim
Kapat

Lazer Epilasyon Teknolojisi

Anasayfa Teknoloji Lazer Epilasyon Teknolojisi
lazer-makina

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon çok kullanışlı bir yöntem ve doğru kullanıldığında çok da etkili bir yöntem. Ama yanlış kullanımlar sonucu lazer epilasyon ile büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden lazer epilasyonunu yaptırabilmek için belirli şartlar vardır. Ayrıca yapılan yer ve kimin yaptığı da çok önemlidir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapılmadan kesinlikle lazer epilasyonu yaptırılmalıdır.

Lazer Epilasyonu Nedir

Lazer epilasyonu teknolojinin de beraberinde getirdiği yeniliklerle gelişen istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir. Lazer epilasyonu ile istenmeyen tüyler lazer teknolojisi sayesinde sonsuza dek yok edilir. Lazer ışınları ışığın kırılmadan tek bir dalga halinde yayılmamasıylaoluşur. Bu da lazer ışınını güçlü yapan şeydir. Cilde uygulanan lazer ışınları melonin pigmenti tarafından soğutulur. Ve çevresindeki deriye ya da başka bir şeye zarar vermeden kıl köküne kadar inip yoğunlaşır. Kıl kökünde bir süre birikir ve kıl kökünü tahrip eder. Böylece lazer epilasyonu tamamlanmış olur ve istenmeyen tüylerden böylelikle kurtulmuş olursunuz.

Lazer epilasyonu 12 yaşından küçükler için asla kullanılmamalıdır. 12 yaşından büyük olan herkes için kıl ve cilt yapıları da uygun olduğu taktirde lazer epilasyonu yapılabilir. Güvenli bir lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve kıl yoğunluğu gibi etmenler dikkate alınmalı ona göre bir lazer epilasyon yapılmalıdır. Nerelerde lazer epilasyon yapılacağı da çok önemlidir. Lazer epilasyonu yapılan yerin mutlaka bir sağlık kuruluşu olması gerekmektedir. Lazer epilasyonu tüm dünyada uzun yıllardır yapılmaktadır. Bu yüzden de birçok yerde lazer epilasyonu rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Zira o kadar yaygınlaştı ki nerede ise hastane sayısından fazla bir hal aldı. Ve çoğunda başarılı sonuçlar elde edildiği için güvenilirliğinitüm dünyaya ispatlamış durumdadır.

İlginizi çekebilir  Siber Güvenlik Nedir? Nasıl Önlem Alınır

Kimler Lazer Epilasyon Yaptıramaz

12 yaşından küçüklerin lazer epilasyon yaptırması ülke genelinde yasaktır. Ayrıca tamamen beyazlamış tüylere rengi soğuran melonin pigmenti rengi soğuramayacağı için yapılamaz. Ayrıca hamilelere ve sedef hastalarına da lazer epilasyon yapılması tehlikelidir. Diğer deri hastalıklarına sahip olan insanlar da lazer epilasyon sonrasında belirlenemeyen tepkiler verebileceği için lazer epilasyon yaptırmaması sağlıkları açısından daha iyi olabilir. Bunların yanı sıra epilepsi hastalarına ve de kalp pili takılıolan hastalara da lazer epilasyon pek fazla önerilmez. Ama yine de bir uzmana danışmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.