Launcher Nedir ? Ne İşe Yarar ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Launcher Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Anasayfa Mobil Launcher Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemleri arasında Android vardır. Özellikle bu işletim sistemini daha kullanışlı hale getiren Launcher adı verilen uygulamalar mevcuttur. Gelin şimdi yazımızda Launcher nedir ? Ne İşe Yarar ? onu inceleyelim.

Launcher Ne İşe Yarar?

Launcher, ana menüyü ve ekranı yöneten bir temaya verilen isimdir. Bu tema telefonla ilgili herşeyi büyük bir fark yaratarak değiştirir. Bu bakımdan font, menü yapısı, geçişler, klasör yapısı gibi pek çok durum bambaşka bir görüntü alacaktır.

launcher-nedir-ne-işe-yarar

Eğer iyi bir Launcher seçimi yaparsanız gözle görülür bir şekilde performans artışı yaşarsınız. RAM kullanımının azalmasına neden olan bu uygulamalar, aynı zamanda telefonunuzun normalden daha az güç tüketmesine neden oluyor. İyi bir Launcher kullanılan telefon, daha az güç tükettiğinden dolayı, pil normal zamanlara oranla daha fazla dayanacaktır.Launcher Özellikleri

Gelişmiş ve performans açısından daha memnun edici bir Launcher edinmek istiyorsanız, tercihinizi ücretli Launcher uygulamalarından yana kullanmanız gerekiyor. Bu uygulamayla birlikte gelen özellikler ise; tema ve font seçimi, kişilere kolay erişim, kişiselleştirilmiş ekran deneyimi, etkinliklere daha hızlı ulaşma, rehbere daha hızlı ulaşma, telefon kullanımını kolay hale getirme gibi özellikler olacaktır.

Yani tam anlamıyla telefonu daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanmanıza neden olacak bütün özelliklere sahiptir. Özellikle telefonun temasından ve ağır geçişlere sahip olmasından sıkıldıysanız, aradığınız uygulama diyebiliriz. Çünkü tam anlamıyla telefonun yeni bir görüntü ve performansa sahip olmasını  sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.