Kayıp Veya Çalınan Telefonu Bulmak | WorldNet Bilişim
Kapat

Kayıp Veya Çalınan Telefonu Bulmak

Anasayfa İnternet Kayıp Veya Çalınan Telefonu Bulmak
Çalınan-telefon-kaybolan-bulma-worldnet-bilisim

Kayıp veya çalınan telefonu internet üzerinden bulmak sizce mümkün mü ? evet tabiki de mümkün Google‘nin geliştirmiş olduğu Google cihazımı bul projesi ile birlikte artık internet üzerinden telefonunuzun nerede olduğunu bulabilir ayrıca telefonunuzu kilitleyebilir veya içerisinde bulunan bilgileri bu proje sayesinde silebilirsiniz.  Telefonunuzu nasıl bulabileceğinizi ise bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize aktarmaya çalıştık.

 

kaybolan-telefon-çalınan-bulmak

İlk olarak altta bulunan siteye git butonuna tıklayarak Google‘nin cihazımı bul hizmeti veren sitesine gidin ve kayıp olan  telefonunuzda bulunan Gmail hesabınız ile siteye giriş yapın. Açılan sayfanın sol üst kısmında bulunan telefonlar sizin Gmail hesabınıza bağlı olan telefonlardır. Bunların aralarından kayıp olan veya çalınan telefonunuzun üzerine tıklayın  ve sol kısımda bulunan panelde telefonunuzun şarj durumu markası gibi bilgiler size gösterilmekte. bu panelin altında bulunan kısımda ise Sesi Çal Seçeneğini seçtiğinizde telefonunuz 5 dakika süreyle sessizde olsa bile çalacaktır. Ayrıca telefonunuzun konumu da harita üzerinde görünmekte.

Siteye Git

kilitle-telefon-çalındı

Seçeneklerden Kilitleme seçeneğini seçtiğinizde karşınıza yukarıdaki görseldeki gibi bir panel çıkmaktadır. Bu panel de kurtarma mesajı kısmına telefon kilitlendiğinde ekranda yazması istediğiniz notu buraya yazabilirsiniz. Ve ayrıca Telefon numarası kısmına telefon kilitlendiği zaman bulan kişinin veya çalan kişinin sizinle iletişime geçmesi için   bir numara yazabilirsiniz.

Seçeneklerden sil seçeneğini seçerseniz kayıp olan veya çalınan telefonunuz‘da bulunan tüm bilgiler otomatik olarak silinerek kendini sıfırlayacaktır.Bu şekilde veri güvenliğinizi de sağlamış oluyorsunuz.

 

DİKKAT!: Ne yazık ki tüm bunları yapabilmeniz için telefonunuzun bir mail hesabına bağlı olması ve ayrıca bilgi alına bilmesi içinde telefonun açık bir şekilde mobil verisinin de açık olması gerekiyor. Konum belirlemek için ise telefonunuzun Gprs açık durumda olması gerekiyor. Gprs kapalı konumda iken yer tespiti yapamazsınız.

 

İlginizi çekebilir  Android mi iOS mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.