İphone X'in Kötü ÖzellikleriWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

İphone X’in Kötü Özellikleri

Anasayfa İnceleme İphone X’in Kötü Özellikleri
iphone-x-54

İphone X’in Kötü Özellikleri

İphone X satışları başlayalı çok oldu. Eski iPhone’larla karşılaştırıldığında X, etkileyici derecede hızlı, ince ve 5.8 inç ekran alanıyla tatmin edici derecede ferah hissettiriyor. Ancak, daha ince noktalarından bazılarını takdir etmek için, özelliklerini sıralayabileceğimiz gibi ne yazık ki kötü özellikleri de var.

Komik olan şu ki, bu heyecan verici özelliklerin neredeyse tamamı Apple’ın İphone X’in yeniden tasarlanmasından kaynaklanıyor, home butonunu kaldırıyor ve tüm navigasyon tabanlarını kapsayacak bir sürü uygulama ekliyor.

Bir yandan, Yüz kimliği ve jestleri kanıtlamak olduğunu İphone kullanıcıları home düğmesi olmadan yaşıyor. Öte yandan, yeni özellikleri öğrenmek zaman alır ve swipey stand her zaman çok anlam ifade etmiyor. Bazı İphone X jestleri yarı olmuş gibi hissettiriyor.

Yani işte aldık mecbur kullanıyoruz diyenlerde var, IPhone X hakkında gerçekten sevdiğim bazı şeylerin gelecekte yok olması çok kötü bir durum.

Saat “04:03” Olduğunu Düşünün

En çok ihtiyacım olduğunda yüz kimliği asla işe yaramaz. Apple’ın güvenli parmak izi okuyucusunun yerini alan Face ID, mobil alımları onaylamak ve telefonun kilidini açmak için İphone X’in öne bakan kamerasını kullanıyor.

Gözleri, burnu ve ağzı 3 boyutlu bir harita oluşturarak işe yaramıyor. Face ID beni sık sık tanır, ancak beni fark ettirmek için yeterli zaman tanımaz. Örneğin, polarize güneş gözlüğü takarken yaklaşık 50-50 başarı oranı olduğunu test ettim.

Yüzünüz bir yastıkla doldurulduğunda Face ID çalışmıyor.

Evet çalışmıyor en çok istediğim zaman sabah uyandığımda. Problemin bir kısmı biyolojik. Yakın görüşlüyüm, yani gözlüklerim ve kontaklarım da onların telefonlarına bakarken telefona ilk ulaştığımda, telefonu yüzüme 25 ila 50 santimetreden daha yakın tutuyorum ama çalışmıyor milyarlar verdiğimiz telefon ne kadar itici bir durum değil mi?

Apple’ın hatası nedir, İphone X’in sabah şaşı gözüme tatmin edici bir yedekleme planı olmamasıdır. Face ID ile bir home düğmesindeki parmak izi tarayıcısı başarısız olduğunda yaptığınız gibi, biyometrik olarak telefonun kilidini açmak için hemen ikinci bir şansınız olmaz.

Burada böyle bir şans yok. Sadece tekrar denemek için birkaç saniye bekleyebilir veya yeni bir Face ID taraması başlatmak için telefonu kilitleyebilir ve kilidini açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.