İPhone X bilinmeyen 7 Özellik | WorldNet Bilişim
Kapat

İPhone X Bilinmeyen 7 Özellik

Anasayfa İnceleme İPhone X Bilinmeyen 7 Özellik
iphone-x

İPhone X Bilinmeyen 7 Özellik

 

  1. Uygulama Değiştiriciyi bir profesyonel gibi açın

Artık bir ev düğmesi olmadığından, yeni bir dizi jest öğrenmek zorundasınız ve App Switcher’ı açmak zor olabilir. Apple, hareket çubuğundan ekranın ortasına doğru kaydırmanızı ve sonra biraz titreşim hissettiğinizde App Switcher’ın görünmesini bekleyin. Bu sadece yavaş değil, çekilmesi zor. Bunun yerine, yukarı ve bir yayı sağa veya sola doğru kaydırın.

  1. Ana düğmeyi geri getirin

Dürüstçe söylemek gerekirse, hızlı bir şekilde bir ev düğmesine sahip olmaya alışmazsınız. Ama eğer onsuz olmadan yaşayamazsanız, onu geri getirmenin bir yolu var.

Git Genel> Erişilebilirlik> AssistiveTouch ve açın. Artık kısa yolları etkinleştirmek için özelleştirebileceğiniz sanal bir ev düğmesi göreceksiniz.

Tek dokunuşla, çift dokunuşla, uzun basışla veya 3D Dokunuşla eve gitmek için sanal düğmeyi ayarlayabilirsiniz. Ya da Kontrol Merkezi’ni başlatmak gibi diğer kısa yollar için düğmeyi ayarlayın. Ayrıca, ekran taraması konusunda endişe ediyorsanız, “Boşta Kalıcılık Önleme” ayarını yüzde 40’lık varsayılanın altında düşürmenizi öneririz.

Bazı şekillerde bu sanal ev düğmesi fiziksel olandan çok yönlüdür. Gerçek düğmenin olduğu yere yerleştirmek zorunda değilsiniz – ekranın kenarlarında herhangi bir yere yerleştirilebilir.

  1. Face ID ile daha hızlı açılır

Acemi kullanıcılar iPhone X’in kilidini açmak için tek doğru yol olduğunu düşünecekler: yükseltmek ve Face ID asma kilidi açıldıktan sonra yukarı kaydırmak. Mevsimlik iPhone X kullanıcıları zaten daha hızlı bir şekilde biliyorlar: yükselt ve kaydır.

Bu doğru, Face ID genellikle çok hızlı bir şekilde yukarı doğru çekilebiliyor – yüzünüzün önünde doğrudan doğruya TrueDepth kamera tutulduğunda asma kilit simgesinin açılmasını beklemenize gerek yok. Bir buçuk saniyeden tasarruf edersiniz, ancak telefonunuzu tüm gün açma ihtimalinizde var.

  1. Pil yüzdesini göster

iOS, pil yüzdesini varsayılan olarak göstermez, ancak Ayarlar uygulamasına girip açabilirsiniz. IPhone X’de ayar kaldırıldı. Ama korkuları yok. Çukurun sağ tarafına doğru kaydırarak pil oranını hala görebilirsiniz. Şimdi Kontrol Merkezine dahil edilmiştir.

  1. Yüz Kimliği bir anda nasıl devre dışı bırakılır?

Herhangi bir nedenden dolayı, kendinizi Face ID’nin ana güvenlik formunuz olmasını istemediğiniz bir durumda bulursanız – örneğin bir yerde esir tutuluyorsanız ve birisinin telefonunuzda olması ve size bakmaya zorlanmanız gibi – siz hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Güç düğmesine (resmi olarak “Yan Düğme” olarak adlandırılır) beş kez basın ve otomatik olarak Face ID’yi kapatacak ve kilidin açılması için varsayılan olarak kodunuzu açacaktır. Şifreni girmeniz Face ID’yi yeniden etkinleştirecektir.

  1. Uygulamalar arasında hızla geçiş

Bu hileyi zaten bilmelisiniz, ancak kurulum sırasında bunu kaçırmış olabilirsiniz. Çünkü acele etmek ve telefona ulaşmak için dersleri kim kaldırmıyor?

Ana ekrandan hareket çubuğunda sağa doğru hızlıca kaydırın ve askıya alınmış uygulamalar arasında hızla geçiş yapabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca, son açılan olmayan bir uygulamaya döndüğünüzde sola ve sağa hızlıca kaydırabilirsiniz.

7.% 60’a kadar pil ömründen tasarruf edin

IPhone X’un ne kadar sürdüğü konusunda sürekli olarak etkilendik. Birçok durumda, bir buçuk gün kadar sürer.Telefonu düşük güç moduna geçirme, pil ömrünü daha da uzatır. Ancak, AppleInsider’in testlerine göre pil ömrünü yüzde 60’a varan oranda artırabilir, siyah duvar kâğıdını kullanarak, sahte bir “karanlık mod” oluşturmak için renkleri tersine çevirerek ve gri tonlama modunu açarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.