İnternet'ten Hastaneye Randevu Alma (Mhrs) | WorldNet Bilişim
Kapat

İnternet’ten Hastaneye Randevu Alma (Mhrs)

Anasayfa İnternet İnternet’ten Hastaneye Randevu Alma (Mhrs)
internetten-hastaneye-randevu-alma-worldnet-bilisim

Hastanede sıra alarak uzun süre beklemek yerine internetten hastaneye randevu alarak işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Randevu alma işleminin nasıl yapacağını görelim.

 

internetten-hastaneye-randevu-alma-2

Google’a Mhrs (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) yazarak aratın ve ilk çıkan siteye girin. Ardından açılan sitenin sağ kısımında bulunan kırmızı Randevu Al butonuna tıklayın.  İsterseniz de buraya tıklayarak direk olarak randevu paneline erişebilirsiniz.

 


 

internetten-hastaneye-randevu-alma

Açılan panelin alt kısmında bulunan üye ol kısmına tıklayarak, sizden istenilen alanları doğru bir şekilde doldurarak kendinize bir üyelik oluşturun. Üyelik oluşturduktan sonra Tc kimlik numaranızı ve üye olurken oluşturmuş olduğunuz şifrenizi istenilen boşluklara girin. Sağdaki resimde bulunan karakterlerin aynısını sol kısımdaki boşluğa girerek giriş  butonuna tıklayın.

 


 

internetten-hastaneye-randevu-alma-3

Randevu tarihinizi , randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu ili ve ilçeyi, hangi kliniğe gitmek istediğinizi muayene yerinizi ve doktorunuzu seçerek randevu ara butonuna tıkladıktan sonra aşağıda bulunan tablodan doktorunuzun üzerine tıklayın. Sağ üst panelde boşta ve dolu olan randevu saatleri ile birlikte randevu  tarihleri yer almakta buradan randevu tarihinizi seçin, ardından yeşil renkte bulunan randevu saatlerinden size en uygun olanını seçin.

Yeşil renk, seçmek istediğiniz randevu saatinin boşta yani kimse tarafından o saate randevu alınmadığını, sizin alabilmeniz için uygun olduğunu gösterir. Gri renk ise, seçmek istediğiniz randevu saatinin başka bir kişi tarafından alındığını ve sizin bu randevu saatine randevu alabilmenizin uygun olmadığını gösterir.

 


 

internetten-hastaneye-randevu-alma-4

Karşınıza çıkan panelden bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol ettikten sonra Altta bulunan Radevuyu Kaydet  butonuna tıklayarak randevu alma işleminizi başarı ile tamamlamış bulunuyorsunuz.

İsterseniz telefonunuzdan 182’nolu numarayı tuşlayarak veya Google play store ve App store’dan Mhrs uygulamasını indirerek de randevu alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir  Fatih İnternet Engeli Kaldırma 2017 !

Randevu almak ücretli mi ?

İnternet üzerinden veya uygulamadan randevu aldığınız taktirde herhangi bir ücret ile karşılaşmazsınız ancak 182’nolu numarayı arayarak randevu almak isterseniz de operatör tarafından bir ücretlendirilme ye tabi tutulursunuz. ( Bu ücretlendirme operatörden operatöre göre değişmektedir. )

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.