İnternet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri | WorldNet Bilişim
Kapat

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Anasayfa Haberler İnternet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri
İnternet-Üzerinden-Para-Kazanma-Yöntemleri

İnternet dünyası gelişerek insanlara internet üzerinden para kazanma yöntemleri sunuyor. İnternetten para kazanmanın bir çok yöntemi var. Gelin birlikte internet üzerinden nasıl para kazanılabilineceğine bir göz atalım.

 

 

 

1-Blog Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Herhangi bir konu üzerine veya sevdiğiniz bir konu üzerine 100-200 TL civarında bir masraf ile bir blog sitesi açabilir ve  bu siteye adsense,admatic tarzı şirket reklamları veya satış ortaklığı yaparak para kazanabilmeniz mümkün. Günümüzde çok tercih edilen bir internetten para kazanma yöntemi dir. Ancak bu işi ilk başlarda para kazanmak için yapmamanız gerekiyor. Para için yaptığınız taktirde %90 başarısız olursunuz. Bir çok blogger, blog  sitesini açtığı andan itibaren hemen para kazanmayı hedeflediği için istediği başarıya ulaşamayıp maalesef sitelerini kapatmak zorunda kalıyorlar. Blog sitesinden para kazanmak için ise en az 1 yıl sürekli sitenize düzenli ve kaliteli içerik girmeniz durumda blog sitenizden yavaş, yavaş gelir elde etmeye başlayacaksınız. Bu yüzden ilk başta odağınız para olmasın ve para kazanamıyorum diye de pes etmemelisiniz.

 

2- Makale Yazarlığı Veya Editörlük Yapmak

Hiç para harcamadan sadece bilgisayarınız üzerinden bir not defteri açarak istediğiniz herhangi bir konu üzerine  veya müşterinizin sizden yazmanızı istemiş olduğu konu üzerine makale yazarak 100 kelimesi 1.50 TL olacak şekilde veya kendi belirlediğiniz fiyat ile webmaster forumlarının makale alış/satış kısımlarından satışını yapabilirsiniz.  Yok ben sadece bir yer için makale yazmak istiyorum diyorsanız ilgi duyduğunuz sektördeki bir web sitesinde editör olarak çalışabilirsiniz. Makalelerinizin düzgün imla,kurallarına uygun,akıcı,seo uyumlu ve özgün olacak bir şekilde yazmanız durumda iyi gelirler elde edebilirsiniz.

 

3-E-Ticaret Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Artık çağ teknoloji çağı olduğu için çoğu insanlar kendileri gidip alışveriş yapmak yerine oturdukları yerden internet üzerinden alışveriş yapar hale geldiler siz de bir E-ticaret sitesi kurarak mağazanızda,marketinizde vb.  bulunan ürünlerin satışını E-ticaret siteniz üzerinden yaparak daha yüksek miktarda satış potansiyeline sahip olabilirsiniz. Tabi bunun için illa bir mağazanızın olması gerekmiyor kendiniz yurt dışından çok uygun fiyata ürün alarak E-ticaret siteniz üzerinden de ürünü aldığınız fiyatın üzerinde bir fiyata satarak büyük miktarlarda para kazanmanız mümkün.

4'tl'ye-kol-saati-almak

 

İlginizi çekebilir  İnstagram'ın Yeni Uygulaması Türkiye'de Yayınlandı !

4-Grafik Tasarım Yapmak

İnternet üzerinden reklam afişleri,reklam bannerları, logolar ve birçok alanda grafik tasarımları yaparak yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Grafik tasarımdan iyi paralar kazanabilmeniz için tasarımlarınızın kaliteli ve müşterilerinize yaptığınız çalışmaları gösterebilmek için referanslarınızın bulunması gerekir. Grafik tasarımda İlk başta referans elde etmeniz lazım bunun içinde kısa bir süreliğine tasarımlarınızı normalden daha uygun fiyata veya tamamen ücretsiz yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

5-Freelancer Çalışmak

Yeteneklerinizden para kazanmak ister misiniz ? tabi istersiniz kim istemez ki sadeceon,bionluk, ve uzman kirala gibi sitelerde yeteneklerinizden para kazanabilirsiniz nasıl mı ? Örneğin web site kurabiliyorsunuz hemen bu sitelerin birinde iş ilanı benzeri bir ilan oluşturarak o sitenin kullanıcılarından web site kurmak isteyen kullanıcıların size mesaj atmasını sağlıyorsunuz. Kendi belirlediğiniz fiyat üzerinden müşterinize web site kuruyorsunuz ve paranız otomatik olarak banka hesabınıza yatıyor.

Sadece web tasarım değil bir çok kategoride satış yapabilirsiniz. 

 

6- Sosyal Medya İle Para Kazanmak

Facebook,Twitter ve İnstagram tarzı sosyal medya platformlarında kendinize ait bir sayfa oluşturarak sayfalarınızı beğendirin, takip ettirin bu sayede sosyal medya da kitle edinmiş olacaksınız ve bu hesaplardan sayfa,web site,ürün reklamlarını yaparak para kazanabilirsiniz. Büyük firmalar genellikle ürünlerini satabilmek veya reklamlarını yapabilmek için kitleye ihtiyaç duyar. Siz de büyük bir kitleye sahip sosyal medya hesapları oluşturarak bu hesapları binlerce liralara satabilirsiniz.

 

7-Web Siteleri İçin Tema Yaparak Para Kazanmak

İnternette bulunan veya web site kurmak isteyen kişiler için web site teması yaparak satışını yapabilirsiniz. Ancak web site teması yapabilmek için html,css,java script,vb. programlama dillerini biliyor olmanız gerekmekte eğer bilmiyorsanız da öğrenmeye bakın çünkü internet dünyasına her geçen gün yeni bir site ekleniyor ve bu sitelere de güzel tasarımlara sahip temalar gerekiyor. O yüzden siz de programlamayı öğrenerek tema kodlamaya başlayın. Unutmayın biç bir şey  için geç değildir.

İlginizi çekebilir  Access Point Nedir ? Ne İşe Yarar ?

 

8-Program Oyun Veya Uygulama Yaparak Para Kazanma

Bilgisayar veya mobil olarak seçim yaparak istediğiniz platform için program ve oyun yapın sonra yaptığınız oyun uygulama,programlara reklam ekleyerek para kazanabilir veya kişi isteğine göre program,oyun,uygulama yaparak satışını yapabilirsiniz. Tabi ki bu işi de yapabilmek için programlama bilginizin olması gerekiyor.

 

Bu içerik sürekli güncellenecektir…

 

Tüm-Operatörlere-Özel-Bedava-Arama-Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.