IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ? | WorldNet Bilişim
Kapat

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Anasayfa İnternet IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ?
ımeı-sorgulama-nasıl-yapılır-

IMEI sorgulama yaparak, sorgulamış olduğunuz cihazın çalıntı olup olmadığını, ülkeye girişinin yasal yollar ile mi yapıldığı vb. bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Sorgulama işlemi nasıl yapılır ? hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz. Makalemizin devamını okumaya devam edin. 🙂

 

ımei-sorgulama-nasıl-yapılır

IMEI sorgulama işlemi yapabilmek için buraya tıklayın ardından E-Devlet resmi sitesinde bulunan ımeı sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada bulunan ” IMEI No ” kısmına telefonunuzun 15 haneli ımaı numarasını girin. Eğer  telefonunuzun ımeı numarasını bilmiyorsanız Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ?  makalemiz size yardımcı olacaktır. IMEI numaranızı gerekli alana girdikten sonra altta bulunan güvenlik kodlarını sağ tarafa aynı şekilde yazarak sorgula butonuna tıklayın.

Ekstra Bilgi : IMAI sorgulama işlemi için herhangi bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız yoktur.

 

ımei-sorgulama-nasıl-yapılır-2

Sorgulama işlemi bittikten sonra, ekranda sorgulamış olduğunuz ımaı numarasına kayıtlı olan telefon hakkında bazı bilgiler yer almaktadır.  Bu bilgileri kullanarak sorgulamış olduğunuz cihazın, yasal yollar ile mi ? yoksa yasa dışı yollar ile mi ? Türkiye’ye sokulduğu hakkında bilgi edinebilir veya cihazın çalıntı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.