İlginizi çekebilecek Teknoloji konulu 5 FilmWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

İlginizi çekebilecek Teknoloji konulu 5 Film

Anasayfa Film İlginizi çekebilecek Teknoloji konulu 5 Film
film

Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemiş filmlere de bu ilerleme yansıdı. Özellikle teknoloji konulu birçok film harika perde arkalarıyla hafızalarımda yer ediniyor. Hele ki yapay zeka filmleri. Birçok filmde kendine yer alan bu konu insanlara ilginç gelen konular arasında listesinde hep üst sıralarda kendine yer buluyor. Bu konudaki beğenilen filmlerden bazılarını sizin için biraz anlatmaya çalıştık.

Chappie

İnsan eliyle oluşturulmuş ve yapay zeka yüklenmiş olan Chappie’ nin başından geçen olayların anlatıldığı filmde insanın robotlarla olan imtihanını göreceksiniz. İlk üretildiğinde aklı bir bebeğin aklı kadar masum olan Chappie zaman ilerledikçe ve hırslı insanlardan aldığı akıllarla dünyaya yavaş yavaş zarar veriyor. Tabi insanlara da.

Transformers

Bu seriyi duymayan kalmamıştır muhtemelen. Robotların da insanlar gibi zeki hatta insanlardan daha zeki olduğu filmlerde Optimus Prime ve arkadaşlarının Desepticıon’lara karşı olan mücadelesi ele alınıyor. Optimus Prime dünya için savaşıp dünyayı korurken baş düşmanı Megatron ve adamları dünyayı yok edip kendi dünyalarını olan Saybtron gezegenini bizim dünyamızda yeniden canlandırmayı planlıyor.

Wall-E / Vol-i

Bir robot olan Vol-i dünyada hayatta kalmaya çalışmaktadır. Dünya çevre kirliliğinden dolayı yaşayan insan kalmamıştır. İnsanlar başka bir gezegende yaşarken sevimli robotumuz Vol-i dünyayı temizlemkle görevlendirilmiştir. İnsanlar tüketim çılgınlığı ve çevre kirliliği gibi temaları işleyen filmde aynı zamanda sevimli robot Vol-i ile aşkı Eva arasındaki gelişmeler de işlenmekte.

Matrix

Yaşanmayan gerçeklikle dolu olan filmde kafanız allak bullak olacak. Neo sırların peşinde koşarken Morpheus da başka planlar içindedir. Matrix filminde aşk macera gibi konular gizem ile birleşip zaman algınızı karıştıracak. Film 3 seriden oluşmakta. Her seride macera ve tutku artarken sırlar da artıyor.

Metropolis

İnsanlar arasında sınıflar farklılıkları işleyen filmde üst tabaka insanlar yer yüzünde konforlu hayat sürerken alt tabaka insanlar yer altında makineler ile beraber yaşamaktadır. Muhteşem bir bilim kurgu filmi olan Metropolis, kendinden sonra gelen birçok bilim kurgu filmini de etkilemiştir. Metropolis sizi yeni ve farklı bir dünyaya çekerken sınıfsal farklılıklardan dolayı ortaya çıkan mücadele gözler önüne seriliyor.

İlginizi çekebilir  Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.