HTC U12 Plus İncelemesiWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

HTC U12 Plus İncelemesi

Anasayfa İnceleme HTC U12 Plus İncelemesi
HTC-U12-100-660x371

HTC U12 Plus İncelemesi

HTC’nin son amiral gemisi geldi!  Yeni kameraların ve tuşsuz tam ekranın üstünde, HTC bir telefonun anlamını her zamankinden daha hassas bir hale getirdi.

HTC U12 Plus, en azından tasarım söz konusu olduğunda harika bir ilk izlenim veriyor. Hemen hemen her modern amiral gemisi, metal bir çerçeve ile bir arada tutulan cam panellerden oluşuyor, ancak HTC’nin tasarımı neredeyse tuğla benzeri bir kopya hissi veriyor. HTC yıllar boyunca tasarımları değiştirmiş olabilir, ancak yapı kalitesi mükemmel olmaya devam ediyor. Yeni telefon hala HTC’nin bazı imza stillerini tutmayı başarıyor, dolayısıyla HTC’den başka bir şey için hata yapmamaya özen göstermiş diyebiliriz. HTC U12 Plus, seramik siyah, saydam mavi ve alev kırmızısı olarak ren çeşitlerine sahip.

Seramik siyahı (bazı eticaret sitelerinde titanyum siyahı olarak da bilinir) muhtemelen üç seçeneğin en az heyecan verici olanı, fakat bu kötü görünüyor demek değildir. Siyahtan daha gri olan parlak, yansıtıcı ve parlak cam seçenek kullanılmıştır.

Yarı saydam mavi model, daha iyi görmenizi sağlayan bir tasarıma sahiptir. Net bir durumun seviyesi değil, ama yine de hoş bir özellik.

Sonunda alev kırmızı seçeneği var. Bu model kırmızıdan daha pembe görünen göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Ne yazık ki, alev kırmızı hemen her yerde mevcut olmayacak.

HTC U11 cep telefonunun hemen tanıdığı bir değişiklik, ön tarafta herhangi bir düğmenin olmaması. Gone, ekranın alt kısmına daha fazla çerçeve eklemek için kullanılan, öne bakan ana düğmeler, parmak izi okuyucular ve kapasiteli tuşlardır. Yan taraftaki çok küçük çerçeveler, telefona ön bakan kamera, telefon hoparlörü ve alt kısımdaki USB-C portu ve hoparlör ünitesi için yalnızca üst ve alt kısımda daha uzun bir görünüş sağlar. HTC U11 Plus’ın geçtiğimiz yıl bu değişikliklerden yaptığı gibi, bu tasarımın tamamen yabancı olmadığını belirtti.

Telefonun geri kalanı oldukça geleneksel görünüyor, ama bu alınır mı size kalıyor. Tıpkı geçen sene olduğu gibi, U12 Plus’ın en büyük tasarım özelliklerinden biri aslında kozmetik bir unsur olmamasıdır.

Birkaç özel işlevi tetiklemek için HTC U12 Plus’ı sıkabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hızlıca telefonu sıkmak ya da sensör geri bildirimin telefonun baskıyı kaydettirdiğini gösterinceye kadar sıkmak ve basılı tutmak. Bu işlevsellik resmi olarak Edge Sense olarak adlandırılmıştır. HTC U12 Plus, normalde güç düğmesini ve ses kısıcılarını göreceğiniz alana basınç duyarlılığı ekleyerek işleri bir farklı hale sürüklüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.