Google Webmaster Tools Site Ekleme | WorldNet Bilişim
Kapat

Google Webmaster Tools Site Ekleme

Anasayfa Web Site Google Webmaster Tools Site Ekleme
Google-Webmaster-Tools-worldnet-bilişim

Eğer bir web siteniz varsa yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri olan Google Webmaster Tools‘a sitenizi eklemektir.  Bu sayede Google botları web sitenize girerek sitenizi tarayacak ve içeriklerinizi Googleye indexleyeceklerdir bunun için Webmaster Tools çok önemli bir araçtır.

Hemen web sitenizi eklemek için makaleyi okumaya ve makaledeki talimatları yerine getirmeye başlayın.

webmaster-toolls-site ekleme

Buraya Tıklayarak Webmaster Tools sitesine gidin ve ardından karşınıza çıkan sayfadan boşluğa web sitenizin adresini görselde gösterildiği gibi yazın ve sol tarafta bulunan kutucuktan Web Sitesi seçeneğinin seçili olduğundan emin olduktan sonra sağ tarafta bulunan Özellik Ekle butonuna tıklayın.

 


 

 

webmaster-tools-site-ekleme-worldnet-bilisim

Açılan sayfanın üst kısmında bulunan menüden Alternatif Yöntemler seçeneğine tıklayarak HTML etiketi seçeneğini seçin. Ardından size verilen kodu kopyalayın.

Bizim bu makalede daha basit ve daha hızlı bir şekilde onaylama yapabilmemiz için HTML etiketlerini kullanarak doğrulama yapmayı tercih ettik. Webmaster Tools da farklı doğrulama şekilleri bulunmakta siz dilerseniz diğer doğrulama seçeneklerini de kullanabilirsiniz

 

webmaster-tools-site-ekleme-worldnet-bilisim-1

 

Kopyalamış olduğunuz kodu web sitenizin admin paneline girerek sol kısımda bulunan görünüm seçeneğine tıklayarak ardından düzenleyici seçeneğine tıklayın ve açılan kod bölümünün sağ tarafında bulunan bölümden Tema Üst Bölüm (header.php) seçeneğini bularak üzerine tıklayın. Yukarıdaki görseldeki gibi meta name kodları arasına kopyalamış olduğunuz kodu yapıştırıp kaydedin.

Eğer wordpress harici başka bir platform vb. kullanıyorsanız web sitenin kodları arasına girerek meta name kodları arasına kopyaladığınız kodu yapıştırmanız yeterli olacaktır. meta name kodları index.html (en üst kısmında),header.php.header.tpl dosyaları içerisinde bulunur.

kod yapıştırma işlemimizi hallettikten sonra tekrar siteye dönerek sol altta bulunan Doğrula butonuna tıklıyoruz. Eğer “Tebrikler, siteadresiniz.com  için sahipliğinizi başarılı bir şekilde doğruladınız.” metni ile karşılaşırsak web sitenizi sorunsuz bir şekilde Webmaster Tools‘a kayıt etmiş oldunuz anlamına gelir. Ancak bu mesaj haricinde başka bir mesaj ile karşılaşırsanız bir sorun var demektir adımları tekrar deneyerek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışın.

İlginizi çekebilir  Blog sahipleri için AdSense onaylatma işlem adımları

 

Eğer Webmaster Tools Site Ekleme işlemini yapamadıysanız hemen yorum yapın yardımcı olalım.  😉

“Google Webmaster Tools Site Ekleme” üzerine 2 yorum

  1. Yusuf YILDIRIM says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.