Google Kendi Oyun Konsolunu Çıkarıyor | WorldNet Bilişim
Kapat

Google Kendi Oyun Konsolunu Çıkarıyor

Anasayfa Haberler Google Kendi Oyun Konsolunu Çıkarıyor

İnternetin devleri arasında olan Google, son zamanlardaki girişim sayısına bir yenisini daha ekliyor. Onaylanan son bilgilere göre Google kendi oyun konsolunu çıkarıyor. Oyun dünyasında da etkisini hissettirecek olan firma, bu piyasaya sağlam bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Oyun Servisi Hazırlanıyor

İlk olarak altyapı üzerinde çalışan firma bir oyun servisi üzerinde çalışıyor. Piyasaya Yeti adı verilen bir servisle geleceği onaylanan firma, oyun dünyasında devrim yaratacak bir proje üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar alınan bilgilere göre uzaktan oyun aktarımı firmanın ilk önceliğii arasında bulunuyor. Bu yönüyle servis Geforce Now ve Playstation Now gibi benzer bir yapıya sahip olacak. Kişilerin bulut sistemi üzerinden oyun oynamasını mümkün hale getiren bir sistem olacak. Yeti adındaki platforma bağlanmak ise son derece basit ve kolay bir şekilde yapılabilecek.

Playstation’a Rakip Olacak

Yeti’den sonra firmanın gündemi arasında ise, kendi adını taşıyan bir oyun konsolu var. Bu konsolla birlikte piyasanın en büyükleri olan Xbox ve Playstation’un yanına Google’da yazılmış olacak. Aslında Google’un bu oyun projesi yeni bir proje değil. Zira ilk olarak bu tarz bir sistem 2015 yılından beri konuşulmaya başlanmıştı. 2017 yılında oyun severlere sistemin sunulacağı tahmin ediliyordu. Ama bazı teknik aksaklıklardan dolayı proje bir türlü gerçekleşemedi. Ama önümüzdeki yıl kesin olarak firmanın oyun alanındaki çalışmalarını tamamlaması ve kullanıcılara bunu sunması planlanıyor.

İlginizi çekebilir  GTA 6 Ne Zaman Çıkıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.