Facebook'da Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatma | WorldNet Bilişim
Kapat

Facebook’da Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatma

Anasayfa Mobil Facebook’da Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatma
Facebook-otomatik-video-oynatma-kapatma

Facebook‘a yeni gelen güncelleme ile birlikteFacebook ta  ana sayfa da gezerken gördüğünüz videolar siz istemeden otomatik olarak oynamaya başlıyor. Bunun olmasını istemeyen kullanıcılar için videoların otomatik oynamasını bu makaledeki adımları izleyerek kapatabilirsiniz.

Bilgisayardan Otomatik Oynatma Kapatma

facebook-otomatik-video-oynatma-durdurma

Facebook hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşede bulunan küçük ok işaretine tıklayın ve açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın.

 

facebook-otomatik-video-oynatma-durdurma-2

Sol tarafta bulunan panelden videolar seçeneğine tıklayın ve Videoları otomatik oynat bölümünün karşısında bulunan Varsayılan seçeneğini kapalı olarak değiştirin ve işlem tamam artık Facebook‘ta gördüğünüz videolar artık otomatik olarak oynamayacak sadece sizin isteğiniz dahilinde oynayacak.

 

Facebook videoları otomatik kapatmayı bilgisayar üzerinden yaptıysanız sadece bilgisayarınızdaki videolar otomatik oynamayacaktır. Mobilde ki Facebook hesabınızda halen daha videolar otomatik oynamaya devam edecektir. Mobilde ki Facebook hesabınızın da videoları otomatik oynatmamasını istiyorsanız altta bulunan yazıyı okuyarak mobilde ki Facebook hesabınızın da videoları otomatik oynatmasını kapatabilirsiniz.

 

 

Mobilden Otomatik Oynatma Kapatma

mobil-otomatik-video-oynatma-kapatma

Mobilden Facebook hesabınıza giriş yaparak sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın sayfanın aşağısına doğru inerek Uygulama Ayarları seçeneğine tıklayın ve açılan sayfadan da Otomatik oynatma seçeneğine tıklayın.

 

Ve karşınıza çıkan sayfadan Videoları Asla Otomatik Oynatma seçeneğine tıklayarak Facebook da ki videoları bir daha asla kendi kendine oynamamak üzere kapatabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir  Bilgisayarı Zamanlı Kapatma (Programsız)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.