Facebook ve İnstagram'dan Şok Karar | WorldNet Bilişim
Kapat

Facebook ve İnstagram’dan Şok Karar

Anasayfa Haberler Facebook ve İnstagram’dan Şok Karar

Dünyanın en büyük sosyal medya siteleri arasında yer alan Facebook ve İnstagram, kullanıcıları yakından ilgilendiren bir karar aldı. Buna göre bu sitelerde reklam seçimi artık çok daha dikkatli bir şekilde yapılmış olacak. Özellikle Dünyayı kasıp kavuran Bitcoin tarzındaki reklamlara kesinlikle bundan sonra geçit olmayacak.

Dolandırıcılığa Karşı Önlem Alındı

Sosyal paylaşım ağı Facebook uzun zamandır Bitcoin konusunda büyük şikayetler aldığını belirtti. Buna göre konu hakkında incelemeyi başlatan yetkililer ‘’dolandırıcılık amacı taşıyan’’ pek çok reklamın olduğunu tespit etti. Kripto para madenciliği için kullanıcıları yanıltan pek çok içeriğin yüklendiğini gören yetkililer, bunların çoğunun hesap bilgilerini çalmaya yönelik çalışmalar olduğunu çözmüş oldu.

Kripto Para Birimi Artık Yasak

Facebook tarafından ortaya çıkarılan bu konudan sonra artık kesinlikle Bitcoin ve türevindeki kriptolu para birimleri için reklam yayınlamak mümkün olmayacak. Bu tarzdaki reklamlar sistem tarafından otomatik olarak belirlenerek yasaklanmış olacak. Örneğin bitcoin cüzdanlarına yönelik tüm reklamlar yasaklanırken, Ethereum madenciliğine yönelik reklamlarda tamamen yasaklanmış durumda.

Aynı Yasak İnstagram’da da Geçerli

Yasak sadece Facebook’u kapsamıyor. Bu yasaktan nasibini İnstagram’da almış durumda. Artık bu sitedede kriptolu para birimi reklamı yapmak imkansız hale gelecek. Bunun yanında reklamlara yönelik pek çok yeni önlemin alınması bekleniyor. Çünkü son günlerde bankaları taklit ederek çok fazla kişinin hesabı ele geçirilmişti. İşte sosyal medya siteleri yeni önlemde bu kötü niyetli kişileri tamamen engellemeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.