Facebook Doğum Günü Bildirimini Kapatma | WorldNet Bilişim
Kapat

Facebook Doğum Günü Bildirimini Kapatma

Anasayfa İnternet Facebook Doğum Günü Bildirimini Kapatma
Facebook-doğum-günü-bildirimini-kapatma-2

Facebook’da bulunan doğum günü özelliği sayesinde Facebook, doğum gününüzün olduğu gün, sizinle arkadaş olan kişilere sizin adınıza, arkadaşlarınızı sizin doğum gününüzden haberdar etmek için bir doğum günü bildirimi gönderiyor. İsterseniz bu özelliği kapatmak elbette mümkün. Facebook’da arkadaşlarınıza doğum günü bildirimi gitmesini istemiyorsanız bu makalede anlatılanları uygulayarak doğum günü bildirimini kapatabilirsiniz.

 

Facebook-doğum-günü-bildirimini-kapatma

Facebook profiline giriş yapın ardından üst kısımda bulunan menüden hakkında menüsüne tıklayın. Sol kısımda bulunan menüden ise İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler seçeneğine tıklayarak sayfayı aşağı doğru kaydırın.

 

Facebook-doğum-günü-bildirimini-kapatma-2

Temel bilgiler kısmına gelerek doğum tarihinizin üzerine mause ile geldiğinizde sağ kısımda düzenle seçeneği belirecektir. Düzenle seçeneğine tıklayarak her iki doğum tarihinizin de gizliliğini sadece ben olarak seçin ve değişikleri kaydedin.

Doğum tarihinizin gizliliğini sadece ben olarak değiştirdiğiniz taktirde Facebook, sizin doğum tarihinizin kimse tarafından bilinmesi gerektiğini anlayacak, ve doğum gününüz olduğu tarihte kimseye doğum gününüz olduğu hakkında bir bildirim göndermeyecektir.

 

İlginizi çekebilir  Facebook'da Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.