Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor | WorldNet Bilişim
Kapat

Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor

Anasayfa Haberler Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor

Uzun bir süredir Facebook kullanıcıları sitede beğenmeme tuşunun olmadığından yakınıyordu. Gönderileri beğenmeme gibi bir tuşun olmamasının büyük bir yanlış olduğu belirten kullanıcılara neyse ki bekledikleri müjde verildi. Facebook beğenmedim tuşu geliyor haberlerinin doğru olduğu geçtiğimiz gün yetkililer tarafından onaylandı.

Yakında Tamamen Kullanılabilir Olacak

Facebook gönderilerinin altına muhteşem, beğen, inanılmaz, üzgün, kızgın gibi çeşitli ifadeler bırakılabiliyor. Her geçen gün bu ifadelerde çeşitlilik yaşanmaya devam ediyor. Ancak halen bu ifadeler arasında olumsuz bir ifadenin olmaması kullanıcıların kafasını karıştırdı. Bu konuya bir son geldiğini belirten Facebook yetkilileri, artık her türlü gönderinin olumsuz ifade alabileceğini belirtti.

Şimdilik Sadece ABD’de

Facebook beğenmeme özelliği şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde kullanıma açıldı. Yukarıda belirtilen çeşitli ifadelerin yanına birde olumsuz bir terim eklenmiş olacak. Bunun yanında gönderiyi neden beğenmediğinize dair bir yorum bulunma hakkınızda bulunuyor. Çok sayıda insan gönderiyi saldırgan veya yanıltıcı olarak buluyorsa o zaman Facebook’a bu durum bildirilmiş olacak. Bu sayede gönderinin ve kullanıcı hesabının yetkililer tarafından incelenmesi sağlanacak. Facebook kurallarına aykırı olan pek çok paylaşıma sahip üyeler ise, hesabını tamamen kaybetme riskiyle yüz yüze kalacak.

Bunun yanında beğenilmemeler doğrudan gözükmeyecek. Yani kimin gönderiyi beğenmediği hiçbir zaman ortaya çıkmayacak. Yani Facebook bu konuda da arkadaş ilişkilerinin bozulmaması açısından bu tarz bir çalışma içinde olmuş gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.