Ekran Koruyucu Ne İşe Yarar ? İşte Tarihi Gerçek | WorldNet Bilişim
Kapat

Ekran Koruyucu Ne İşe Yarar ? İşte Tarihi Gerçek

Anasayfa Bilgisayar Ekran Koruyucu Ne İşe Yarar ? İşte Tarihi Gerçek
Ekran-Koruyucu-Ne-İşe-Yarar ?-İşte Tarihi-Gerçek

Bilgisayarlarlarımızda çok ta kullanmadığımız ekran koruyucu özelliği ne işe yarar ? sorusunun cevabını ve  tarihte öneminin ne kadar büyük olduğunu gelin hep birlikte görelim.

Ekran-Koruyucu-Ne-İşe-Yarar ?-İşte Tarihi-Gerçek

Her ne kadar bilgisayarlarımızda ekran koruyucu özelliğini kullanmasak da şöyle bir geçmiş  tarihe doğru yolculuğa çıktığımızda, bu özelliğin geçmişte çok büyük bir öneme sahip olduğunu göreceksiniz.

Geçmişte ve günümüzde de kısmen kullanılan CRT monitörler, eski yılların popülerlerinden olmasından dolayı tüm firmalar,şirketler, bilgisayarlarında CRT monitör kullanma yoluna gittiler. Anca şöyle bir sorun var dı ki firmalar ve şirketler bilgisayarlarında sürekli aynı program üzerinden işlem yaptıkları için CRT monitörlerin ekranlarında da sürekli aynı görüntü olmasından ötürü, CRT monitörlerin ekranlarında tıpkı yukarıdaki görselde de görmüş olduğunuz gibi iz çıkmasına sebep oluyor du ve  bunun tek çözümü ise monitörü yenisi ile değiştirmekti önceki yıllarda bir süre bu sıkıntılar ile uğraşan firmalar için, sonraki yıllarda bilgisayara ekran koruyucu özelliği eklenerek bu sorunun önüne geçildi. Ekran koruyucu sayesinde monitör uzun süre aynı ekranda kaldığında bilgisayar otomatik olarak hareketli videolar oynatarak ekranda sürekli aynı şeyler yerine farklı şeyler göstererek monitörlerde iz kalma sorununu ortadan kaldırmış oluyor ve bu gelenek, Windows 7’de sorun çözmek yerine tamamen keyfi olarak günümüzde kullanılmakta.

İlginizi çekebilir  Lazer Epilasyon Teknolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.