cPanel'de E-posta Hesabı Açmak | WorldNet Bilişim
Kapat

cPanel’de E-posta Hesabı Açmak

Anasayfa Web Site cPanel’de E-posta Hesabı Açmak
c-panel-e-mail-açmak-worldnet-bilisim

Bir web siteniz var ve ziyaretçilerinizin size ulaşabilecekleri  özel bir E-posta hesabı açmak istiyorsunuz ancak nasıl açılacağını bilmiyor musunuz ? Worldnet Bilişim olarak size cPanel‘de E-posta hesabı açabileceğinizi bu makalede anlatmış bulunmaktayız. Bu makaleyi okuyarak siz de sitenize özel bir E-posta hesabı açabilirsiniz.

 

cPanel-E-mail-hesabı-açmak

cPanel hesabınıza giriş yaparak ana ekranda bulunan E-posta kısmına gelin ve E-posta hesapları seçeneğine tıklayın.

 

c-panel-E-mail-hesabı-açmak

Açılan sayfada bulunan E-posta kısmına E-posta adresinizin başına gelmesini istediğiniz kelimeyi yazın ardından Etki alanı bölümünden mail adresini kuracağınız alan adınızı seçin E-posta hesabınıza erişebilmek ve güvenliği için bir şifre belirleyin ve şifrenizi sayfada bulunan Şifre kısmına girin ardından Şifre(tekrar)bölümüne şifrenizi tekrar girin. Mailbox kotası yazan kısımda ister siz kendiniz belirlediğiniz kota ile kurulum yapın isterseniz de sınırsız olarak kurulum yapın bu tamamen sizin kullanmakta olduğunuz hostingin  disk alanına göre değişmektedir.  Tüm bu alanları doldurduktan sonra hesap oluştur butonuna tıklayarak E-posta hesabınızı açmış bulunuyorsunuz.

Eğer Kullanmış olduğunuz hosting hesabınızın disk alanı az ise mail hesabınızın kotasını siz belirleyin eğer disk alanınız yeterli miktarda var ise yüksek miktarda kota sınırı koyabilir veya sınırsız seçeneğini seçebilirsiniz. (Disk alanı az hostingler için 1024 MB (1GB)idealdir.)

 

Mailbox Kotası Ne İşe Yarar ?

E-mail hesabınıza gelen maillerin bir boyutu bulunmaktadır. Kilobaytlardan(KB) tutun da Gigabaytlara(GB) kadar çıkabilmektedir, bu boyutlar Kullanmış olduğunuz hostinginiz web sitenizin dosyalarını içerisinde barındırarak zaten büyük miktarda yer kaplayabiliyor ki bir de E-mail hesaplarının depolanması var. Kullanmış oluduğunuz hostingin de disk alanı az ise disk alanınız hemen dolabiliyor bu da web sitenizin kısa bir süreliğine kapanmasına ve kullanıcı kaybetmenize neden oluyor. İşte bu yüzden Mailbox kotası sayesinde belirlemiş olduğunuz kotaya, gelen maillerin toplam boyutları ulaştığında otomatik olarak uyarı verir ve belirlenen miktardan daha fazla depolama kullanmaz kotayı aşmadığı için de kullanmış olduğunuz hostinginizde daha fazla depolama ve  stabil bir şekilde çalışma imkanı sunar.

İlginizi çekebilir  AdSense Hesabı Silme (İptal Etme)

 

E-posta Hesabı Yönetim Paneline Nasıl Girilir ?

c-panel-e-mail-açmak-2

E-posta hesabınız oluşturduktan sonra aynı sayfada aşağıya doğru indiğinizde yukarıdaki görseldeki gibi bir panel ile karşılaşacaksınız. Bu panelde açmış olduğunuz tüm E-posta hesapları bulunmakta yönetim paneline girmek istediğiniz E-posta hesabınızın karşısında daha fazla butonu bulunmakta o butona tıklayarak açılan menüden Webmail’e Eriş seçeneğini kullanarak mail adresinizin yönetim paneline girebilirsiniz.

Ayrıca WorldNet Bilişime info@worldnetbilisim.com’dan da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.