cPanel MySQL Veritabanı Oluşturma | WorldNet Bilişim
Kapat

cPanel MySQL Veritabanı Oluşturma

Anasayfa Web Site cPanel MySQL Veritabanı Oluşturma

CPanel’de MySQL veritabanı oluşturma işlemini basitçe birkaç dakika içerisinde öğrenerek  siz de kendiniz MySQL veritabanı oluşturabilirsiniz.

 

cPanel-veritabanı-oluşturma-5cPanel hesabınıza giriş yaparak Veritabanları bölümünden MySQL Veritabanı Sihirbazına tıkayın.

 

Ardından Yeni Veritabanı kısmının altında bulunan boşluğa oluşturmak istediğiniz veritabanının ismini girerek altta bulunan bir sonraki adım butonuna tıklayın.

İsim olarak herhangi bir isim girebilirsiniz.

 

cPanel-veritabanı-oluşturma-2

Bu kısımdaVeritabanı için kullanıcı oluşturmamız gerekiyor. Kullanıcı oluşturmak için ise  Kullanıcı adı kısmının altında bulunan boşluğa oluşturmak istediğiniz kullanıcı adını girin ve şifre kısımının karşısına en az 5 karakter olacak şekilde harfli sayılı şifre koyabilirsiniz.  Ardından şifre(tekrar) kısmına da oluşturmuş olduğunuz şifrenin aynısını yazarak altta bulunan kullanıcı oluştur butonuna tıklayın ve kullanıcı oluşturma işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz.

İsim olarak herhangi bir isim girebilirsiniz.

 

cPanel-veritabanı-oluşturma-3

Oluşturmuş olduğunuz MySQL veritabanı kullanıcısına istediğiniz yetkileri vererek bir sonraki adım butonuna tıklayın.

Bu kısımda bulunan seçeneklerin hepsini işaretlediğiniz de oluşturmuş olduğunuz kullanıcı tüm yetkilere sahip olacaktır. Bu veritabanını sizden başka kimse kullanmıyorsa tümünü seçerek tüm yetkilere sahip olabilirsiniz.(Örneğin hesap silme,yeni veritabanı oluşturma)

 

cPanel-veritabanı-oluşturma-4Artık MySQL veritabanı oluşturma işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Yukarıdaki görselde gösterilen uyarı benzeri uyarı aldığınızda veritabanınızı başarılı bir şekilde oluşturduğunuz anlamına gelir.

MySQL veri tabanı oluştururken sorun yaşadığınız bölümler veya sormak istediğiniz şeyler var ise lütfen yorum yaparak sormaktan çekinmeyin 😉
İlginizi çekebilir  Google AdSense nedir? Özel Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.