Arama Motoru PazarlamasıWorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

Arama Motoru Pazarlaması

Anasayfa Seo Arama Motoru Pazarlaması
semseo

E-ticaretle uğraşıyorsanız, sanal mağaza sahibiyseniz internet üzerindeki gün geçtikçe inanılmaz bir hızla artan diğer online mağazalar arasında kaybolmamak için gerekli adımların atılmasının kaçınılmaz olduğunu farketmişsinizdir. Öncelikle artık herkesin haberdar olduğu SEO (Arama motoru optimizasyonu) hizmetlerinden yararlanmanız önemlidir. Profesyonel bir ekipten alacağınız SEO hizmeti rakiplerinizin arasından sıyrılıp arama sonuçlarında üst sıralarda görünmeniz için ilk yapmanız gereken şeydir. Fakat tahmin edeceğiniz gibi zaman geçtikçe rakipleriniz de birer birer SEO hizmetlerinden yararlanmaya başlayacak ve yine onların arasında sesinizi duyurmakta zorlanacaksınız ve yeni bir adıma ihtiyaç duyacaksınız. İşte bu noktada SEM devreye giriyor.

SEM Nedir?

sem

SEM yani arama motoru reklamcılığı (ya da pazarlaması) arama motorlarında yapılan aramaların içinde çıkan sonuçların yanında verdiğiniz metin ya da görsel içerikli reklamlarınızın yer almasıdır. Aldığınız SEM hizmeti karşılığında anahtar kelimelerle Google’da arama yapıldığında sitenizin verdiği reklam karşılarına çıkar. Bu şekilde daha çok ziyaretçi sitenize uğrar. Böylece Google SEM hizmeti alan e-ticaret siteleri için bir pazarlama aracına dönüşür.

Arama Motoru Reklamları Nasıl Verilir?

social

Arama motoru reklamı yani Google Adwords reklamı vermek istiyorsanız muhakkak profesyonel bir ekipten yardım almak zorundasınız. Fakat SEM danışmanlığı konusunda uzman herhangi bir ekip yeterli olmayabiliyor. Birlikte çalıştığınız ekibin alanında uzman ve uzun yıllar tecrübeli çalışanlardan oluşması bütçenizin gerçek karşılığını verecektir. Herhangi bir dijital pazarlama ajansı size aradığınız hizmeti veremeyecektir. SEM SEO 1999 yılından beri dijital pazarlama işlerinde uzman insanlardan yarattığı ekibiyle size profesyonel bir SEM danışmanlığı sunar.

SEM SEO aldığınız hizmet karşılığında siteniz için SEM analizi yapacak ve beklentileriniz konusunda sizinle anlaşmaya varacaktır. Her müşterinin beklentileri ve durumu farklı olduğu için SEM SEO paket hizmet ürünleri satmaz, herkesin ihtiyaçlarını özel olarak karşılar. Sonra reklam vermek istediğiniz ürün için Google’ın uygun gördüğü anahtar kelimelere göre dilerseniz görsel ya da metin reklamı verilir. Potansiyel müşteriler bu kelimelerle arama yaptıklarında sayfanın üstünde ya da yanında reklamınız görünür, görsel reklamı verdiyseniz ürününüzün resmi görünür, görsel aynı ürünü arayan müşterileri sitenize yollar ve ürününüzün satın alınma olasılığı artar. İsteğe göre Google alışveriş reklamı da verilebilir. Bu şekilde sayfanın en üstünde ürününüz fiyatıyla ve görseliyle beraber görünür. Reklamlarınızın başarısı adwords kalite skoruna bağlıdır. Düşük kalite skoru reklamlarınızın alakasız konumlarda belirmesine ve tıklama sayısına göre maliyetinin artmasına neden olur. Pek çok firma Adwords kalite skoruna dikkat etmezken SEM SEO, SEM analizinde kalite skorunuzu yüksek tutmak için yapabileceklerinize dikkat eder ve bunları sizinle paylaşarak bir plan hazırlar.

Sanal mağazanızın satışlarını arttırmak, rakiplerinizin arasından sıyrılmak ve kampanyalarınızı daha çok kişiye duyurmak istiyorsanız SEM kesinlikle almanız gereken hizmetler içerisindedir. SEM SEO bu konuda başvurabileceğiniz en profesyonel ve tecrübeli ekibe sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.