Alexa Sıralaması Nasıl Yükseltilir ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Alexa Sıralaması Nasıl Yükseltilir ?

Anasayfa Seo Alexa Sıralaması Nasıl Yükseltilir ?
alexa-sıralaması-nasıl-yükseltilir-1

Web sitenizin Alexa sıralaması düşük mü ? dert etmeyin  bizler size yardımcı olabilmek için buradayız. Bu makalede anlatmış olduğumuz yöntem ile Alexa sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Peki Nasıl Yükseltilir ? görelim 🙂

Web Sitenizi Güncel Tutun !

Alexa sıralamanızı yükseltmek için web sitenize sürekli olarak içerik girmeniz gerekmekte, web sitenizde her gün en az 1 adet makale yayınlayarak, Alexa sıralamanız da gözle görülür bir yükseliş yakalayabilirsiniz. Ancak web sitenizin Alexa sıralaması yükseldiğinde, nasıl olsa Alexa sıralamam yükseldi, artık içerik yayınlama sıklığımı haftada bir’e düşüreyim diye düşünürseniz yanlış düşünüyorsunuz, derhal bu  düşüncenizden vazgeçmelisiniz. Çünkü web sitenizde her gün en az 1 adet içerik paylaşırken Alexa sıralamanız yükseldi diyerek içerik paylaşma aralığınızı değiştirirseniz, bu sefer de Alexa sıralamanız düşüşe geçecektir. Bu yüzden sürekli olarak belirlemiş olduğunuz periyotta ilerleyin.

 

Tarayıcınıza Alexa Traffic Rank Eklentisini Kullanın !

Alexa Traffica Rank eklentisi ne işe yarar ? Bu eklenti ile Alexa sıralamanızı öğrenmek için Alexa‘nın web sitesine gitmekle zaman kaybetmek yerine, kullanmış olduğunuz tarayıcınızın sağ üst kısmına eklenti sayesinde eklenen Alexa ikonu ile tarayıcınızdan girmiş olduğunuz her sitenin Alexa sıralama bilgisini göstermeye yarayan bir eklentidir.

Peki bu eklentinin sıralamamıza nasıl bir  etkisi olacak  ? Alexa Traffica Rank eklentisini kullanmış olduğunuz tarayıcınıza kurduğunuz taktirde, tarayıcınız üzerinden  web sitenizin sayfaları arasında gezinirken ve web sitenize her girişinizde  Alexa Traffic Rank eklentisi, web sitenizin Alexa değerini size gösterebilmek için sunucudan sitenizin bilgilerini çekmektedir ve her bilgi çekme işleminde Alexa tarafından web sitenizin güncelliği ölçüldüğü ve buna göre bir düzenleme yapıldığı için bu eklenti sayesinde, Alexa sıralamanızı daha yüksek rakamlara taşıyabileceksiniz.

Alexa Traffic Rank eklentisini tarayıcınıza kurmak için, aşağıdan kullanmış olduğunuz tarayıcıyı seçerek eklentiyi kurabilirsiniz.

Mozilla Firefox      Google ChromeAlexa Hakkında Yazın !

Web sitenizde Alexa hakkında bir makale yazın ve bu makaleyi Alexa‘nın web sitesine vermiş olduğunuz linkler ile güçlendirerek ziyaretçileriniz ile paylaşın. Makalenizde yer vermiş olduğunuz her link, Alexa tarafından görülür ve Alexa sıralamanıza etki eder.

 

Web Sitenizi Webmaster Blog Ve Forum Sitelerinde Tanıtın !

Web sitenizi herhangi bir webmaster blog veya forum sitelerinde kısa tanıtım yazıları halinde tanıtın. Peki neden webmaster sitelerinde ? çünkü az önce anlatmış olduğumuz Alexa Traffic Rank eklentisi, çoğu webmaster‘lar tarafından kullanılmakta ve bu webmaster‘lar sitenize her girdiklerinde veya sitenizde dolaşarak zaman geçirdiklerinde, sürekli olarak Alexa sunucularından bilgi çekileceği için sıralamanıza olumlu yönde etki eder.

Ayrıca aşağıdaki makalelere de göz atmanızı öneririm 

alexa-nedir-ne-işe-yarar

“Alexa Sıralaması Nasıl Yükseltilir ?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.