Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir ?

Anasayfa İnternet Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir ?

Web sitenizin Alexa sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek istiyorsunuz peki  Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir ? işte bu sorunun cevabını bu makaleden yararlanarak çok basit bir şekilde bulabilirsiniz.

alexa,worldnet,bilisim,

İlk olarak google arama motoruna Alexa yazarak ilk çıkan seçeneğe tıklayın ve açılan sayfanın en alt bölümüne inerek Browse Top Sıtes Yazan Kısmın altında bulunan boşluğa kendi web sitemizin adresini yazın ve altta bulunan Fındbutonuna tıklayarak bir  sonraki adıma geçin.

Facebook.com örnek göstermek amaçlı kullanılmıştır.

Alexa,sıralama,öğrenme,worldnet,bilişim

Karşınıza çıkan sayfada bulunan Global Rank web sitenizin Dünya sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir. Rank in United States ise ülkenizdeki sıralamada sitenizin kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir. Ve artık web sitenizin ülkenizde ve dünya sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu basit bir şekilde öğrenmiş oldunuz.

Görseldeki örnekte , facebook’u kullandığımız için Facebook ta Abd’de kurulmuş bir site olduğu için görseldeki örnekte , Rank in United States yazmaktadır. Sizin web siteniz Türkiye de kurulmuş ise Rank in United States yerine Rank İn Turkey yazacaktır.
İlginizi çekebilir  İnstagram Süperzoom Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.