Alexa Nedir, Ne İşe Yarar ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Alexa Nedir, Ne İşe Yarar ?

Anasayfa Seo Alexa Nedir, Ne İşe Yarar ?
alexa-nedir-ne-işe-yarar

Alexa internet dünyasında, pek çok web site sahibi tarafından kullanılmakta. Peki  bir çok webmaster tarafından kullanılan Alexa nedir , ne işe yarar ? 

Alexa ,genelde web site sahiplerinin dillerinde dolaşan bir kelimedir. Alexa sayesine web site sahipleri, web sitelerinin internet üzerinden, dünyada ve kendi ülkelerinde kaçıncı sırada olduğunu öğrenebiliyor.

Alexa Sırlaması Neye Göre Belirlenir ?

Alexa sırlaması, web sitenizin güncelliğine, web sitenize giren ziyaretçi sayısına, ziyaretçilerinizin web sitenizde kalma, dolaşma, hemen çıkma oranlarına göre belirlenmektedir. Bu oran ne kadar fazla ise web sitenizin sıralaması ona göre yükseliş göstermektedir.

 

Aklınızda Yanlış Algı Oluşmasın !

Yükseliş denince aklınıza örnek olarak; Alexa sıralamanız 12 bin  iken, 24 bin olması gelmesin. Genelde herkesin aklında böyle bir algı oluşmaktadır. Alexa da bu algı tam tersi yönde çalışmaktadır. Örnek olarak; Alexa‘da 24 bin sıralamanız varken, Alexa sıralamanızın 12bin’e düşmesi web sitenizin yükseliyor olduğu anlamına gelir. Yükseliyor dan da kastımız ise web siteniz diğer web sitelerin önüne geçerek yükseliyor anlamındadır. Alexa değeriniz bu yönde ne kadar yükselirse o kadar iyi dir.

Kendi web sitenizin Alexa sıralamasını öğrenmek için Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir ?  makalemizden yardım alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Google AdSense nedir? Özel Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.