Ads.txt nedir ? Nasıl Oluşturulur ? | WorldNet Bilişim
Kapat

Ads.txt Nedir ? Nasıl Oluşturulur ?

Anasayfa Web Site Ads.txt Nedir ? Nasıl Oluşturulur ?
ads-txt-nedir-dosyası-nasıl-oluşturulur-2

Başta Adsense olmak üzere, reklam firmaları’nın kazançlarınız risk altında vb. uyarısı üzerine reklam firmaları web site sahiplerinin, sunucularında bir ads.txt dosyası oluşturulmasını istedi. Peki ads.txt nedir ? nasıl oluşturulur ? rehber niteliğindeki bu makale sayesinde sorularınızın cevabını rahatlıkla bulabileceğinizi umuyoruz.

Ads.txt Nedir ?

Adsense ve diğer reklam şirketleri, hatta reklam verenleri bile milyarlarca zarara uğratan haksız kazançlar, reklam sahtekarlığı vb. gibi şirket politikalarını ihlal ederek kazanç sağlamaya çalışanların önüne geçebilmek için reklam şirketleri, ads.txt sistemini devreye soktu.

Ads.txt sistemi için yayıncıların panellerine de kazançlarınız risk altında, gibi uyarı mesajları verildi. Bu uyarının sebebi ise, yayıncıların bir ads.txt dosyası oluşturarak, sitelerini barındırmış oldukları sunucuların içerisine atmalarını sağlamak.Ads.txt Dosyası Nasıl Oluşturulur ?

Masaüstüne sağ tıklayarak “Yeni” seçeneğine ardından da metin belgesi seçeneğine tıklayarak “ads” adında bir metin belgesi oluşturun. Ancak dosya uzantısının “.txt” olduğunda dikkat edin. Daha sonra içerisine reklam firması tarafından size verilen kodları yapıştırın ve kaydedin. Ardından dosyayı Ftp ana dizininize atın ve işlem bu kadar.  Yayıncı panelinizde bulunan uyarının kalkıp kalkmadığını kontrol ederek işlemin başarılı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

İşlem başarılı olup olmadığını öğrenebilmek ve değişiklikleri görebilmek için aradan 24 saat geçmesi gerekir.

 

İlginizi çekebilir  Arkadaşlarınıza Hacker Numarası Yapın

“Ads.txt Nedir ? Nasıl Oluşturulur ?” üzerine 1 yorum

  1. Serdar Kara says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.