27 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi [Klavuz]WorldNet Bilişim | WorldNet Bilişim
Kapat

27 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi [Klavuz]

Anasayfa İnceleme 27 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi [Klavuz]

Online alışveriş yapanlar için görsellik çok önemlidir. Web sitenizin görünümü ve verdiği his, ziyaretçinizin geri dönüş yapıp yapmayacağına karar vermede etkilidir. Bu nedenle, müşterileri büyüleyebilecek ve marka mesajınızı iletebilecek görüntülerin olması son derece önemlidir.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için işte size göz atabileceğiniz bir e-ticaret stok fotoğrafçılığı kaynağı listesi. Bütçeniz ne olursa olsun, aşağıda kullanışlı siteler bulabilirsiniz.

Ücretsiz hazır görsel indirebileceğiniz siteler

Bu bölümde, ücretsiz hazır resim arıyorsanız, istediğiniz resimleri elde etmenize yardımcı olabilecek siteleri ele aldık.

Burst

Burst-1024x659

Burst, küresel toplulukları tarafından çekilen ve gönderilen binlerce telifsiz ve ücretsiz fotoğraf içeren Shopify destekli bir görüntü kütüphanesidir. Burst’taki tüm görüntüler ücretsizdir. Düşük çözünürlüklü görüntüleri anında indirebilir ve e-posta adresinizi girerek yüksek çözünürlüklü sürümlere erişebilirsiniz.

FreeImages.com

FreeImages-1024x512

Resimler ücretsizdir, hem kişisel hem de ticari amaçlarla indirebileceğiniz 300.000’den fazla stok fotoğrafından oluşan bir kütüphane sunuyor.

Pixabay

Pixabay

Çok sayıda yüksek kaliteli görüntü arıyorsanız, bu büyük kütüphane (1.5 milyondan fazla fotoğraf ve video) sizi kesinlikle etkileyecektir. Çoğu arama, renk, boyut, yönlendirme, kategori ve ortam türüne göre hızla filtreleyebileceğiniz yüzlerce sonuç getirir.

Skitterphoto

Skitterphoto-1024x559

Skitterphoto’daki tüm görseller profosyonel fotoğrafçılar tarafında çekilmiş olan fotograflardan oluşmaktadır. Ücretsiz bir platformdur. Bu listedeki çoğu kaynak gibi, veritabanlarında tonlarca görüntü var. Neyse ki, aramanızı kategorilere göre ve ayrıca tarih, sıralama ve görüntülenme sayısı, indirmeler ve beğenilere göre daraltabilirsiniz.

Pexels

Pexels-1024x562

Pexels terimlerini basit tutar: Sitedeki tüm görseller ücretsizdir ve ticari amaçlarla kullanılabilir. Fotoğrafları değiştirmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Gratisography

Grastisography-1024x556

Sıradışı fotoğraflara ihtiyacınız varsa, bu web sitesi mutlaka ziyaret edilmeli. “Dünyanın en tuhaf ücretsiz yüksek çözünürlüklü resim koleksiyonu” olarak adlandırılan Gratisography, başka hiçbir yerde kolayca bulamayacağınız, geleneksel olmayan resimlerden oluşan bir kütüphane sunar.

İlginizi çekebilir  İPhone X Bilinmeyen 7 Özellik

FreeDigitalPhotos.net

FreeDigitalPhotos

Bu web sitesi tamamen ücretsiz dijital fotoğraflarla ilgilidir. Fotoğraflar ve çizimlerdeki kitaplığındaki görseller arasından seçebilirsiniz. Arama kısmından renk, boyut, yönlendirme, kategori ve ortam türüne göre hızla filtreleyebileceğiniz yüzlerce sonuç getirir.

Freerange

Freerange

Freerange, ticari kullanım için lisanslanan çok sayıda “tamamen ücretsiz” fotoğraf ve çizim koleksiyonuna sahiptir.

Unsplash

Unsplash

“Herkes için Fotoğraflar” etiketini kullanarak, Unplash cömertçe “fotoğraflarını indirmek, kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak, gerçekleştirmek ve kullanmak için” geri dönüşü olmayan, münhasır olmayan, dünya çapında bir telif hakkı lisansı veriyor.

Dreamstime (ücretsiz resim portföyü)

Dreamstime

Dreamstime, büyük bir ücretsiz resim portföyüne sahip, abonelik tabanlı bir stok fotoğraf sitesidir. Kütüphanelerine göz atabilir gözünüze çarpan görüntüleri indirebilirsiniz, ancak aynı zamanda bir arama fonksiyonu var

MorgueFile

Morguefile

Moreguefile, size ticari kullanım için ücretsiz olan 350.000’den fazla stok fotoğrafından oluşan bir kütüphane sunar. Arama kısmından, görüntüleri saniyeler içinde bulmanıza olanak sağlar.

FreeStocks

Freestocks

FreeStocks, bir avuç kategoriden gelen iyi bir resim kütüphanesine sahiptir. Yararlı bir arama özelliğine ek olarak, fotoğraflara etiketlere göre de göz atabilirsiniz (Örneğin. #Green, #city, vb.)

Picjumbo

Picjumbo

Picjumbo, iş, yemek, insan ve mimarlık gibi kategorilerde göze çarpan çarpıcı resimlere sahip. Kesinlikle bir göz atmaya değer!

nos.twnsnd

NewOldStock

Yeni Eski fotoğraflar, “bilinen telif hakkı kısıtlamalarından arınmış” olan “genel arşivlerden gelen fotoğraflardan” oluşan koleksiyon sunar. Özel olarak aramasanız bile, onlarca yıl geri götürecek ilginç fotoğraflar ile doludur.

BARNIMAGES

Barnimages

BARNIMAGES “herkes için ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar” sağlar. Basit bir arama işlevine sahip olan site, hoş bir fotoğraf seçiminin yanı sıra ücretsiz fontlar, grafikler ve örnekler sunar.

Albumarium

 Albumarium

Harika ücretsiz resim kaynağı, Albumarium’a yüklenen tüm fotoğraflar Creative Commons Attribution lisansı altında (belirli bir lisansı görmek için her resme bakın). Sitede yüzlerce kategori var ve popüler olanları doğa, çocuklar, insanlar vb.

İlginizi çekebilir  Akıllı Telefonunuzla Para Kazanmanın Keyfi: Mobilon

styledstock

Styled

Style Stock’in seçimi, feminen kategorilere – yani güzellik, moda, çiçekler, vb. – yoğun biçimde dayanıyor. Fotoğrafları iyi hazırlanmış ve güzel, hepsinden iyisi bunları ticari amaçlarla kullanıp uyarlayabilirsiniz.

Magdeleine

Magdeiline

Magdeleine en büyük koleksiyona sahip olmayabilir, ancak site kesinlikle nefes kesici görüntülere sahip. Site, doğa, mimari, teknoloji ve soyut gibi diğer kategorilerde tek tek seçilmiş görüntüler içeriyor.

negativespace

Negative-space

Negatif Uzay, yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü Creative Common lisanslı görüntüler için mükemmel bir kaynaktır. Moda, sanat ve daha fazlası gibi özel kategorilerle birlikte farklı kolleksiyonlara da (insanlar, mimarlık vb.) sahiptir.

lifeofpix

LifeofPix

Pix of Life, hayvanlar, insanlar, mimari, siyah beyaz ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kategorilerdeki görüntüleri kullanmak için geniş bir koleksiyon sunar. Anahtar kelimeye veya kategoriye göre arayın ve sonuçları renk veya resim yönüne göre filtreleyin.

Picography

Picography

Picography’nin seçiminin önemli bir kısmı doğa çekimlerinden oluşuyor, bu nedenle bitkilerin, hayvanların ve diğer açık havadaki konuların fotoğraflarını yakalamak istiyorsanız, bu site sizin için bir kaynak olacaktır.

Kaboompics

Kaboom

“Zamanını dijital görüntüler oluşturarak geçiren bir kahve bağımlısı olan Karolina” tarafından yaratılmıştır, Kaboompics, kullanmakta özgür olduğunuz binlerce görüntüye sahiptir. Değiştirilmemiş resimlerin satılması ve diğer sitelerde fotoğrafların yeniden dağıtılması yasaktır.

imcreator

IMfree

IM Creator’daki kişiler tarafından oluşturulan IM Free, “tümü ticari kullanım için hazırlanmış ücretsiz web tasarım kaynaklarının oluşan bir koleksiyondur”. Bir işletme özelliği, işletme, yiyecek, insanlar ve daha fazlası gibi kategorileri kapsayan resim koleksiyonlarıyla birlikte.

PublicDomainPictures

PublicDomain

“İnternette telif hakkı olmayan resimlerle muhtemelen en iyi yer” olarak adlandırılan PublicDomainPictures, hayvanlar ve doğadan yiyeceğe, insanlara, spora ve daha pek çok şeye ait görüntüleri ve çizimleri toplar.

MMT

 MMT

MMT, sitenizde, temalarınızda, sosyal yayınlarınızda, makalelerinizde ve daha pek çok konuda kullanabileceğiniz çeşitli ücretsiz resim ve videolara sahiptir. En kapsamlı kütüphaneye sahip değil, ama doğa, şehirler ve teknolojinin görüntülerini arıyorsanız harika bir kaynaktır.

İlginizi çekebilir  Yeni Apple TV 6 Ne Zaman Çıkıyor  ve Fiyatı Ne Kadar?

PolarFox

PolarFox

Bu site bir süredir güncellenmedi, ancak fotoğraflar hala iyi. İnsanlardan, hayvanlardan, doğadan ve nesnelerden oluşan resimlerden oluşan koleksiyonlar arasında gezinin ve bunları sitenizde kullanıp kullanamayacağınıza karar verin.

shotstash

ShotStash

Shot Stash, en kapsamlı fotoğraf koleksiyonuna sahip değil, ancak doğa, yemek ve teknoloji çekimleri arıyorsanız harika bir seçime sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.